Navigácia

Obsah

Vianočný príhovor primátora mesta

Typ: ostatné
Vianočný príhovor primátora mesta 1 Každá sviečka, ktorá rozžiari náš adventný veniec, nám ukazuje, ako sa blížime k najkrajším sviatkom v roku.


Milí spoluobčania,
ani sme sa nenazdali a prichádzajú znova..... Vianoce.

V rýchlom behu dní nášho uponáhľaného sveta prišiel najkrajší čas roka. Čas sviatočný, čas výnimočný, čas priam zázračný. Prichádza k nám pokorne, ticho vchádza do našich sŕdc, prináša prívetivosť, láskavosť, pohodu, pokoj a priam zázračnú vôňu domova, ktorá nás zvoláva na miesta, kde sme vyrástli, kde žijú naši najbližší, kde nám je dobre, tam, kde sme doma. Čas vianočný vošiel do našich príbytkov so všetkým s čím si spájame najkrajšie sviatky roka. Vianoce, to je vôňa ihličia, plamienok sviečky. Sú takým malým, ale krásnym pozastavením, kedy sme si bližší ako inokedy a snažíme sa zabudnúť na bežnú každodennosť, na ťažkosti. Vianoce sa dlhé roky stávajú vzácnym prostriedkom spájania rodín a ľudí navzájom.

Veľmi dobre vieme, že Vianoce sa nehodnotia počtom darčekov, ale tým, ako sa dokážeme podeliť o rodinnú pohodu, harmóniu a čas, ktorý prežijeme v čarovnej atmosfére sviatkov s najbližšími. Žijeme v uponáhľanej dobe, keď nám povinnosti a úlohy stále viac odkrajujú z času, ktorý by sme chceli stráviť s priateľmi a blízkymi. Prichádza ten čas, kedy máme k sebe oveľa bližšie a sme v očakávaní krásnych sviatkov, množstva darčekov a bohatého štedrovečerného stola. Štedrosť je však aj o odpustení, úprimnom poďakovaní a pokore. O tom, aby sme sa pristavili pri hodnotách, tradíciách a spomienke na tých, ktorí s nami nemôžu zasadnúť k štedrovečernému stolu a o tom, aby sme získali silu rozpoznávať, čo je skutočne dôležité od toho, čo je nevyhnutné, alebo aj nepodstatné. Aby sme cez Vianoce, ale aj po nich, mali srdcia otvorené porozumeniu, odpúšťaniu, pomoci aj pochvale.

V tomto vianočnom čase sa chcem zároveň všetkým Vám, ktorí ste sa akoukoľvek mierou a spôsobom zapojili do kultúrneho, spoločenského aj športového diania v našom meste poďakovať. Prispeli ste tak k úspešnému a príjemne prežitému roku.

Vážení Tisovčania a Piľania.

Želám vám všetkým v mene celej samosprávy mesta Tisovec ako aj v mene svojom šťastné a veselé, milosťou naplnené vianočné sviatky, plné porozumenia, lásky, Božieho požehnania a spokojnosti. Prežite ich v zdraví, šťastí a rodinnej pohode. Zároveň Vám všetkým prajem úspešné vykročenie do Nového roka.

 

 

Bc. Ján Vengrín, MBA

primátor mesta Tisovec

 


Vytvorené: 25. 12. 2023
Posledná aktualizácia: 25. 12. 2023 8:43
Autor: Správca Webu