Navigácia

Obsah

Pod svetlom býva tma

Typ: Školy
SOŠ v Tisovci i v tomto školskom roku pokračuje v spolupráci so Základnou školou Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci.

Stáva sa, že to, čo hľadáme vo svete, máme aj doma. A tak je to niekedy aj so vzdelaním. Čo je za rohom alebo cez ulicu, zdá sa nám menej vzácne ako to, čo je ďaleko a stojí nás, pochopiteľne, oveľa viac... Je na nás, či chceme vedieť, čo nám Tisovec v oblasti vzdelávania naozaj ponúka, alebo to a priori odmietame.

A keďže vidieť je viac ako počuť a skúsiť viac ako vidieť, Stredná odborná škola v Tisovci ponúkla žiakom Základnej školy Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci prostredníctvom ich vlastnej skúsenosti nazrieť nielen do priestorov školy, ale v rámci vyučovania predmetu technika a tematického celku technická elektronika aj do vzdelávacieho procesu. Plánované sa stalo skutočnosťou 18. októbra 2018, keď sme u nás privítali ôsmakov s pani učiteľkou Ing. Evou Brndiarovou. Pod taktovkou Ing. Mariana Smolca si v elektrotechnických dielňach vyskúšali poskladať elektronické logo, jemne pričuchli k odborným pojmom a žiak 4. ročníka Filip Juríni predstavil svojim mladším kamarátom elektronického robota.

 

Poďakovanie za príjemné, určite nie posledné stretnutie patrí rovnako vedeniu SOŠ v Tisovci ako i vedeniu Základnej školy Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci.

 

PaedDr. Zora Kéryová

 


Vytvorené: 22. 10. 2018
Posledná aktualizácia: 22. 10. 2018 13:08
Autor: Správca Webu