Navigácia

Obsah

Ohrozenie tisovskej prírody

Typ: ostatné
poziarPožiar na Korimove 3.1.2020

   Horské lúky na Korimove sa stali znova obeťou vypaľovania trávy. Opakoval sa rok 2014, kedy tiež bol založený požiar na týchto lúkach. Teraz to však bolo rozsiahlejšie. Boli lokalizované štyri ohniská, kde došlo k podpáleniu suchej trávy. V popoludňajších  hodinách už boli viditeľné rozsiahle pásy požiaru.

  Aktivovaný bol profesionálny Hasičský zbor Slovenskej republiky ale aj dobrovoľní hasiči z Tisovca.  Dalo sa to zvládnuť len prostredníctvom špeciálnej techniky ako hasičské štvorkolky, ktoré dokázali zvládnuť obtiažny terén a prepravili hasičov k ohniskám požiaru. Profesionálny prístup a hlavne technika, ktorá bola k dispozícii zabránili rozšíreniu požiaru na lesné porasty a to v lokalitách Dúhovo, Nemcová a Tŕstie, ktoré sú majetkom aj urbariálnej spoločnosti Tisovec.

 Zachránili sa včasným zásahom aj stavby slúžiace na rekreačné  účely.  Vo večerných hodinách bol požiar uhasený.

  Treba sa zamyslieť, kto zámerne takýmto spôsobom ohrozuje našu prírodu, ale aj súkromný majetok. Nie je to prvý raz čo bol takto založený požiar.

  Teraz sa potvrdilo aké je dôležité mať schopných, technikou vybavených hasičov. Vďaka tým čo zachránili tisovskú prírodu.

Ivan Kriška

poziar


Vytvorené: 7. 1. 2020
Posledná aktualizácia: 7. 1. 2020 08:09
Autor: Správca Webu