Navigácia

Obsah

Ocenenie aktívnych škôl a aktívnych učiteľov

Typ: ostatné
Dňa 27. novembra 2019 sa v Cikkerovej sieni na Radnici v Banskej Bystrici konala medzinárodná konferencia o demokracii a ľudských právach Human Forum, ktorej hlavným iniciátorom je občianska platforma Nie v našom meste.

 Konferencia bola realizovaná pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej, verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej, predsedu banskobystrického samosprávneho kraja Jána Luntera, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, rektora Univerzity Mateja Bela Vladimíra Hiadlovského a dekana Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Branislava Kováčika. Hlavným obsahovým kontextom od začiatku histórie podujatia HUMAN FORUM je hľadanie odpovedí na otázku, či je demokracia na Slovensku a v Európe v ohrození. Na vývoj demokracie vplývajú rôzne faktory a každý rok konferencia venuje pozornosť práve tým, ktoré v spoločnosti najviac rezonujú, poskytuje priestor pre vyjadrenie názorov a argumentov pre rôzne skupiny v spoločnosti, zapája ich do diskusie o tom, ako by mala vyzerať naša spoločnosť, a čo pre to môžeme ako občania urobiť. Každoročne sa do vzdelávacích aktivít, ktoré sú dôležitou súčasťou podujatí HUMAN FORUM, zapájajú aj viaceré základné a stredné školy, ich učitelia a učiteľky, aby viedli a vychovávali mladú generáciu k občianskej zodpovednosti, k odmietnutiu nenávisti, diskriminácie a korupcie v spoločnosti, k odmietnutiu radikalizmu a extrémizmu. Venujú sa činnosti a práci, ktorá vôbec nie je jednoduchá a vyžaduje mnoho nápadov, aktivít a diskusných priestorov.

V tomto školskom roku súčasťou konferencie bolo aj oceňovanie aktívnych škôl a aktívnych učiteľov. Jednou z ocenených škôl bola  aj Stredná odborná škola Tisovec. Naša škola už dva roky realizuje v rámci ľudskoprávneho vzdelávania študentov projekt na podporu demokracie, na podporu jej  rozvoja a ochrany. Ocenenie za aktívnu prácu v rámci projektu a za realizáciu vzdelávacích aktivít na pôde SOŠ Tisovec získala aj jej učiteľka – Mgr. Monika Koncošová. Ocenenie školy i našej učiteľky nás teší, ale zároveň zaväzuje. Je pre nás aj veľkou motiváciou do ďalších rokov a do ďalšej práce.

                                                                                                                      

                                                                                                      SOŠ Tisovec


Vytvorené: 2. 12. 2019
Posledná aktualizácia: 2. 12. 2019 08:24
Autor: Správca Webu