Navigácia

Obsah

2. ročník tenisového turnaja štvorhier o pohár TST september 2018

Typ: Šport
V pokračujúcom lete hoci už v polovici septembra sa uskutočnil v Tisovci tenisový turnaj štvorhier neregistrovaných hráčov.

Hráči mali opäť ako na týchto podujatiach býva zvykom pripravený kotlíkový guláš, ktorý tentokrát ukuchtil Robo Pavko so sponzorským prispením od Mira Palacku. Obom za naozaj chutný  guláš patrí srdečná vďaka. Pohodu v občerstvovacom zázemí, aby nikomu nič nechýbalo zabezpečovala správkyňa areálu Iveta Dianišková, aj jej srdečne ďakujeme

Ako to dopadlo? Prvenstvo si napokon vybojovala bratská dvojica Ján Mixtaj – Karol Mixtaj, ktorá zvíťazila vo finále nad dvojicou Juraj Remeň – Marek Remeň, otec so synom. Na tomto turnaji bol vyhodnotená aj súťaž útechy, v ktorej uspeli a hodnotné ceny si odniesli Ladislav Slanec – Ladislav Loczy. Práve pán Slanec spolu s celkovými víťazmi ukázali, že tenis na pomerne vysokej úrovni sa dá hrať aj v pokročilejšom veku. Okrem športového ducha a  tenisového umenia, sú vzorom svojim džentlmenským vystupovaním a zodpovedným prístupom k hre i priebehu turnaja.     

Tenis je krásny šport, ale zároveň krutý v tom, že niekto musí zvíťaziť, neexistuje remíza. Príčinu neúspechu alebo aj úspechu musí však každý z hráčov hľadať v sebe samotnom nie v podmienkach a okolnostiach (raketa, kurt, slnko, vietor a podobne). Podmienky sú viacmenej  rovnaké pre obe súperiace strany. Hardvér je daný, taký aký je, softvér má každý nainštalovaný v sebe a procesy riadi CPU (ctihodní páni usporiadatelia). Trochu úsmevne sme chceli pripomenúť, že takýto turnaj je okrem vynakladaného úsilia, námahy a občas emócií aj zábava. Baví nás to už takmer 10 rokov. A práve v máji budúceho bude už 10. ročník, tak príďte si zašportovať a zabaviť sa. Môže to byť celkom podarená udalosť (CPU).

 

Peter Brndiar, Tomáš Labanc, Ľubomír Husanica, - Foto: Vladimír Pašiak


Vytvorené: 24. 9. 2018
Posledná aktualizácia: 24. 9. 2018 08:59
Autor: Správca Webu