Navigácia

Obsah

Helena Snopková

Typ: ostatné
Pandémia Panika
Koronavírus nepríjemne zasiahol do nášho života. Vláda predošlá, aj nová prijala celý rad tvrdých opatrení, ktoré na nás chŕlia všetky mienkotvorné médiá. K vzniknutej situácii sa vyjadrujú nielen štátnici, ale aj známi vedci, ktorí majú bohaté skúsenosti v tejto oblasti

Pandémia Panika

Koronavírus nepríjemne zasiahol do nášho života. Vláda predošlá, aj nová prijala celý rad tvrdých opatrení, ktoré na nás chŕlia všetky mienkotvorné médiá. K vzniknutej situácii sa vyjadrujú nielen štátnici, ale aj známi vedci, ktorí majú bohaté skúsenosti v tejto oblasti. Jeden z nich je aj známy profesor Vladimír Krčméry, ktorý prežil rôzne epidémie v rôznych exotických kútoch sveta a jeho prednášky je zaujímavé počúvať na TV TA3. Jedna epidémia odíde, ale  príde druhá, lebo sme si zničili planétu. Je globálne otepľovanie a toto sú logické následky. V Tisovci tiež platia nariadenia vládne, ale aj MsÚ. Na bráne MsÚ je vylepené číslo mobilu, na ktorom sa dalo prihlásiť na rúško. Po čase sa rúška rozdávali, jedno stálo 3 Eurá a druhé tiež za 3 eurá som si vyžobrala. Väčšina obyvateľov Tisovca to rešpektuje a rúška poctivo nosí. S prichádzajúcou jarou a pomalým otepľovaním majú problém už teraz alergici a astmatici. Slzenie očí, smrkanie a pokašliavanie sú toho príznakom. A pod rúškom sa dosť ťažko dýcha, najmä keď prídete z von dnu, najmä do potravín. Astmu a alergiu majú deti aj dospelí. A zaslzené oči nemusia hneď veštiť vírus.

Blížia sa veľkonočné sviatky a s nimi aj postupné otepľovanie, tunajší Vietnamec má dobre zásobenú predajňu, ale čo z toho keď musí mať zatvorené. Pomaly je čas na nákup letnej textílie ako aj niečo letnejšie na nohy, aby sme ešte v máji nechodili v zimných topánkach a bundách, ale to všetko záleží na vláde. Už si zvykáme stáť pred poštou a čakať, kým príde na nás rad a spokojne tam stojíme, Rómovia, aj nerómovia. Len v piatok 20. marca pokojnú skupinu čakajúcich narušila onedlho 70 ročná Rómka známa ako „teta Magda“, ktorá prišla so svojou pomocnicou Janou R., ktorá mala dostať soc. dávky a hneď sa postavili pred dvere, nepáčilo sa to čakajúcim, výsledkom boli oplzlé reči tety Magdy a ukľudniť ju musel až mestský policajt Ľubo, Jana sa musela postaviť do radu ako prišla. Aj takéto príhody prináša doba. Netreba dávať všetkých seniorov do jedného vreca, nie každý senior nad 65 rokov je nevládny, nie každý senior chodí jednou rukou opretý o barlu a v druhej ruke nesie igelitku plnú liekov, treba vidieť aj seniorov, ktorí aj keď sú sami, tak sú sebestační a od nikoho nič nepotrebujú. Myslím si, že takých je v Tisovci ešte dosť. Tento vírus bude ešte podľa všetkého ešte dlho strašiť, nám všetkým treba len trpezlivo čakať a dúfať že už to nebude tak dlho trvať.

 


Vytvorené: 8. 4. 2020
Posledná aktualizácia: 8. 4. 2020 8:42
Autor: Správca Webu