Sekcia * FK CSM TISOVEC – BANÍK KALINOVO 2:2

Belica – Lipták – Šandor T. - Michalko – Hurák - Dacho – Wollinger - Sihelský – Slašťan - Vengrín – Bálint

Striedali:
Súdor, Šándor P., Tokár

Žltá karta: Sihelský, Šandor T.

Tisovčania privítali v poslednom kole hostí z Kalinova. Hostia boli dovtedy na 9. mieste IV. Ligy sk. JUH. Jesenná remíza 2:2 na ich pôde bola v pamäti.

Tisovčania začali aktívne a už v 3. min po štandartnej situácii zahrávanej Sihelským skóruje nekrytý Lipták. Od gólu začali Tisovčania kopiť chyby a hostia ich zaváhania využívali na rýchle protiútoky. V 30. min po krížnom centri a nedorozumení v obrane domácich hostia pohodlne vyrovnali na 1:1. Do polčasu ešte rozhodca svojimi prapodivnými verdiktami podvíhal žalúdky všetkým prítomným na ihrisku aj mimo neho. Na štvrtú ligu bol jeho výkon pod úroveň. Polčasové skóre bolo 1:1.

Do druhého polčasu Tisovec nastúpil s úmyslom zlepšiť hru a streliť nejaký rýchly gól na upokojenie. Dlho sa im nedarilo prekonať brankára hostí, ktorý vyriešil pár zložitejších situácií. Priamy kop Huráka vytlačil na roh a tak isto vyrazil strelu Sihelského. Tisovec dal vytúžený gól keď po centri Sihelského z ľavej strany tečoval loptu do brány Šandor Tibor. Tisovec kontroloval hru a snažil sa kontrolovať loptu v hre. V 70 min. prišla však strata lopty v strede ihriska a zle zahraná ofsajdová pasca a brankár Tokár už nedokázal zabrániť vyrovnávajúcemu gólu. Tisovec sa od tejto chvíle snažil streliť rozhodujúci gól. Ten aj padol no rozhodca ho neuznal pre ofsajd... V 85. min po individuálnej akcii Sihelského a jeho centri nikým nekrytý Súdor netrafil hlavou prázdnu bránu. Tisovčania záverečný tlak nedokázali využiť a uhrali len remízu 2:2. Konečné tretie miesto im však neušlo vďaka zaváhaniu V. Krtíša v Selciach.

Škoda len, že futbal sa svojou kvalitou nemohol porovnať s pozápasovou akciou, ktorá bola v rámci dní mesta Tisovec a 85. výročia založenia futbalu v Tisovci. V rámci akcie vystúpila skupina ALALYA a následne skupina VIDIEK. Celá akcia sa konala v areáli štadióna FK CSM Tisovec. Pekná návšteva na futbale aj následnej akcii dala peknú bodku za futbalovou sezónu 2006/2007. Nový ročník začína 5. augusta. Ako sa vyvinie situácia s futbalom v Tisovci ukážu najbližšie dni.

POĎAKOVANIE

Vedenie FK CSM Tisovec chce touto cestou poďakovať všetkým sponzorom, ktorý pomáhajú a veríme že aj naďalej budú pomáhať fungovaniu futbalu v Tisovci: Hlavná vďaka patrí generálnemu sponzorovi CSM Tisovec a.s. v zastúpení generálnym riaditeľom p. Ing. Františkom Albertym, mestu Tisovec v zastúpení pánom primátorom Ing. Petrom Mináčom, firme CALMIT Tisovec v zastúpení p. Jaroslavom Hurákom, Mestským lesom s.r.o v zastúpení p. Ing. Karolom Kubínim a taktiež ostatným ľudom, ktorým nie je Tisovský futbal ukradnutý.