Sekcia * ŠK OPL PONIKY – FK CSM TISOVEC 1:3

29. apríla 2007 19. kolo IV. Ligy sk. JUH

Zostava domácich :
Tokár – Hrvoľ – Lipták – Šandor T. – Slašťan – Bálint – Sihelský - Hurák –Šandor P. - Vengrín – Súdor

Striedali: Hrvoľ, Vývlek, Demian

Žltá karta: Tokár

Tisovčania cestovali do Poník s úmyslom vyhrať, keďže Poniky na jar ešte nevyhrali a sú medzi poslednými mužstvami v tabuľke IV. Ligy sk. JUH. Tréner Tisovca p. Rosiar zvolil zostavu aj rozloženie rovnaké ako proti Revúcej. Jediná zmena bola nahradenie vykartovaného Michalka Hrvoľom.

Domácich Tisovčania zatlačili hneď od začiatku na svoju polovicu. Domáci hrali jednoduchý dedinský futbal, ktorý spočíval nakopávaním dlhých lôpt na útočníkov. V pätnástej minúte sa na pravej strane uvoľnil Bálint a jeho krížnu strelu dorazil do brány Šándor Peter. Po góle hra oboch mužstiev upadla do priemeru. Tisovčania márne dobíjali domácu bránu a tak isto domáci nevedeli nájsť recept na obranu hostí. Hralo sa medzi šestnástkami bez vyložených šancí. V prvom polčase sa skóre už nezmenilo.
Druhý polčas pokračoval tak, ako prvý skončil, hralo sa bez vyložených šancí. V pätnástej minúte prišiel únik Petra Šándora po ľavej strane a prihrávka po zemi na voľného Sihelského, ktorý už nemal problém vsietiť gól. Od tohto momentu domáci zaktívneli a vypracovali si niekoľko sľubných šancí, no tie Tokár s prehľadom vyriešil. V 75. min po chybe v obrane a úniku domáceho hráča, fauloval Tisovský brankár v pokutovom území a nasledovala penalta. Tú domáci premenili a bolo 1:2. Tisovčania po góle spozorneli a začali lepšie brániť, výnimkou bola strela domáceho útočníka z hranice šestnástky, ktorá smerovala do tyče. Ale Tisovčania tiež nezaháľali. Súdor si v 80. min spravil dvoch hráčov súperovej obrany, ale jeho strela smerovala do tyče. Skóre sa ešte menilo v nadstavenom čase po krásnom úniku Súdora, ktorý obišiel dvoch hráčov, položil si brankára hostí a nahral voľnému Petrovi Šándorovi, a ten uzavrel na konečných 1:3.