Powered by:
phpRS
Sekcia * Úspech mladých Tisovčaniek
Vydané dňa 04. 06. 2008 (800 prečítaní)

Karlovac 31.05.2008 sa v chorvátskom Karlovaci uskutočnila medzinárodná súťaž „Karlovac Open 2008“. Na súťaži so silnou konkurenciou malo Taekwondo klub Hnúšťa svoje zastúpenie v dvoch vybratých adeptkách: Terézia Pavková a Gabriela Rosiarová (rodáčky z Tisovca), ktoré zároveň reprezentovali aj Slovensko.

V kategórii žiaci súťažili v poomsae (formy) a spomedzi 15 súťažiacich Terézia Pavková obsadila suverénne 1. miesto a Gabriela Rosiarová pekné 5. miesto. Tréningové úsilie prinieslo svoje ovocie, kde to tieto dve talentované taekwondistky potvrdili svojimi výkonmi a nedali sa zaskočiť ani novým systémom súťaženia. Počítač určil akú poomsae (formu) zacvičia. Tento nový, neočakávaný systém si vyžaduje od súťažiacich dobré ovládanie všetkých poomsae a to na vysokej úrovni, aby súťažiaci získal pódiové umiestnenie. Ostatní členovia slovenskej reprezentácie sa umiestnili až od siedmeho miesta.
Taekwondo klub Hnúšťa sa teraz pripravuje na ďalšiu súťaž III. Kolo slovenskej ligy v Liptovskom Mikuláši 14.06.2008.