Sekcia * FK CSM TISOVEC – SKLO TATRAN POLTÁR: 2 : 2

15. kolo IV. Ligy sk. JUH

Zostava domácich :
Belica – Lipták – Michalko – Šandor T. – Slašťan – Hurák R. – Sihelský – Wollinger –Šandor P. - Vengrín – Bálint
Striedali: Súdor

V peknom aprílovom počasí sa v Tisovci očakával dobrý futbal. Šlágrom kola mal byť súboj druhého Poltára s domácim Tisovcom, ktorý bol v neúplnej tabuľke na treťom mieste. Prvý polčas začali aktívnejšie domáci, keď už po piatich minútach vsietili prvý gól. Ten padol po rohovom kope, keď si vlastný gól dal nešťastným tečom obranca hostí. Realizátorom rohového kopu bol Šandor Peter.

Domáci nabudení gólom chceli pridať hneď ďalší. Šancí bolo niekoľko (Wollinger, Hurák), no boli to hostia, ktorí udreli po centri do pokutového územia. Domáca obrana neustrážila hráča hostí Meszároša, ktorý hlavou vyrovnal. Hostia hrozili najmä po štandartných situáciách, pri ktorých si domáca obrana nevedela dôsledne strážiť ich útočníkov. Tisovčania sa však rýchlo otriasli a o pár minút po osi Šandor P – Lipták – Sihelský posledne menovaný nekompromisne z voleja trafil do siete hostí.(2:1) Takto sa skončil aj prvý polčas, v ktorom boli domáci jednoznačne aktívnejší.
Druhý polčas začal rozhárane. Jedna ani druhá strana si nedokázala vypracovať nejaký výraznejší tlak. Obe mužstvá sa sústredili na obrannú činnosť. V druhom polčase už domáci nepôsobili tak aktívne a z ich kopačiek sa vytratila istota. Šancí na skórovanie mali pomenej. Kopali v druhom polčase 8 rohových kopov no ani z jedného sa im nepodarilo skórovať. Za zmienku stojí len Michalkova delovka tesne ponad a Wollingerov priamy kop tak isto tesne vedľa. Nedáš dostaneš sa prejavilo 7 minút pred koncom, keď po zle zahranej ofsajdovej pasci sa na Belicu rútila dvojica hostí, ten správne vybehol no pri odkope trafil loptou hosťujúceho hráča a tá sa odrazila pred prázdnu bránu, kde už nebol problém doraziť ju. Záverečné minúty vyzneli prekvapivo pre hostí, ktorý si vytvorili ešte dve šance pri ktorých trafili konštrukciu brány. Domáci si za výkon v druhom polčase nezaslúžili vyhrať, ale remíza je spravodlivá.

( Zaradil: Peter Kubinský | Informační e-mailVytlačiť článok | Zdroj: Ing. Vilam Slašťan )