Sekcia * FK JESENSKÉ – FK CSM TISOVEC 3:1

1. mája 2007 dohrávka 14. kolo IV. Ligy sk. JUH

Zostava domácich :
Tokár – Lipták – Šandor T. - Michalko – Slašťan – Bálint – Sihelský - Hurák – Šandor P. - Vengrín – Súdor

Striedali: Wollinger

Žltá karta: Michalko

Zápas Sezóny pre Tisovčanov, aj tak by sa dal nazvať zápas v Jesenskom. Dohrávka, ktorá sa hrala v utorok 1. mája 2007 a mala Tisovčanov, prípadným víťazstvom, posunúť bližšie k postupovým métam.

Zápas začali lepšie domáci , ktorí štandartnými situáciami zatlačili Tisovčanov pred ich bránu. Vyložené šance na skórovanie si však nevypracovali. Naopak Tisovčania po individuálnej akcii Sihelského s adresnou prihrávkou na Šándora Petra otvorili skóre v 20min. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Domáci sa snažili nakopávanými loptami dostať pred Tisovskú bránu, no obrana hostí stála prvý polčas na pevných nohách. Výnimkou bola 35. min, keď najskôr domáci pohrozili ďalekonosnou strelou, ktorá skončila na brvne. Z následného rohového kopu domáci dali hlavou vyrovnávajúci gól. Tento išiel na vrub zlého prebratia hráča hostí Tisovskou obranou. Na konci prvého polčasu sa znenazdajky dostal pred Benka (brankár domácich) Vengrín, no ponúknutej gólovej šance sa zľakol a nakopol loptu rovno do brankára. Prvý polčas skončil nerozhodne 1:1.
Na druhý polčas Tisovčania prestriedali, Súdora nahradil Wollinger. Tisovčania začali pekne kombinovať a vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, ktoré ale Benko s prehľadom vyriešil. Domáci sa do šancí dostávali veľmi sporadicky a hrozili len z rýchlych brejkov. Jeden im vyšiel, keď po centrovanej lopte z ľavej strany nestrážený hráč hlavou upravuje na 2:1 pre Jesenské. Od tejto chvíle Tisovčania vrhli všetky sily do útoku a snažili sa rýchlym gólom vyrovnať. Šance Slašťana, Bálinta, Sihelského však zostali nevyužité... Brankár domácich zneškodnil aj strelu Huráka i priamy kop Šándora Petra. Pri enormnej snahe vyrovnať, Tisovčania zabudli na zadné dvierka, keď po strate lopty na ľavej strane a následnom brejku, útočník domácich obišiel všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil na 3:1. Skóre sa do konca zápasu už nezmenilo. Aj keď si Tisovčania vypracovali päť, možno šesť vyložených šancí, streliť gól sa im už nepodarilo a definitívne si zahatali cestu k postupu, ktorý je už len v teoretickej rovine.
Tisovčania prepadli v tomto zápase v premieňaní šancí a v preberaní hráčov hostí vo vlastnej šestnástke. Tento zápas nemožno ináč nazvať ako smolným pre Tisovec a konečný výsledok 3:1 je nespravodlivý. Potvrdilo sa pravidlo, že futbal sa nehrá na šance ale na góly. Tých dalo Jesenské viac a preto v tomto zápase zvíťazilo...