Sekcia * FK CSM TISOVEC – MFK SLOVMAG REVÚCA 3:0

22. apríla 2007 18. kolo IV. Ligy sk. JUH

Tokár – Lipták – Michalko – Šandor T. – Hurák – Bálint – Sihelský – Slašťan – Šandor P. - Vengrín – Súdor

Striedali: Hrvoľ, Vývlek, Demian

Žltá karta: Michalko, Bálint

V krásnom slnečnom počasí sa hralo v nedeľu derby ako remeň. Tisovčania privítali odvekého rivala z Revúcej. Za početnej diváckej kulisy Tisovčania od začiatku začali búšiť do hostí, ktorí boli zaskočení ich aktivitou.

Hralo sa dynamicky v pohybe, akcie sa prelínali zo strany na stranu. Hostia neohrozili počas prvého polčasu bránu Tokára priamou strelou. Výnimkou bol priamy kop z 20 m, ktorý brankár bravúrne zneškodnil. Poďme však po poriadku. Gólový účet otvorili domáci po krásnej individuálnej akcii Petra Šándora a centri po ktorom Súdor hlavou v páde triafa odkrytú bránu súpera. V 25. minúte nadchla krásna strela z 30 m Petra Šándora do brvna. Taktiež Vengrín mieril po spätnej prihrávke Sihelského tesne vedľa. Celý zápas sa hralo tvrdo od podlahy, ale bez zákerných faulov. Divákom sa predvádzané výkony hráčov oboch strán museli páčiť, pretože ich ocenili potleskom. Rozhodca zvládol toto stretnutie bravúrne - zbytočne nekúskoval hru. Prvý polčas skončil skóre 1:0.
Do druhého polčasu vybehli Tisovčania nabudení doraziť súpera nejakým gólom. Začali to napĺňať už od začiatku, keď po rohovom kope (zahrával ho Šándor Peter) Vengrín hlavou upravil skóre na 2:0. Prebiehala 5. min. druhého polčasu. Už v 10. minúte sa skóre znovu menilo. Keď po rohovom kope Vengrín volejom vracia loptu pred bránu, kde Šándor Tibor pätou skóruje. Tisovčania boli celý druhý polčas na koni a nepustili bezradných Revúčanov do vyloženej šance. Na konci nadchlo ešte sólo Sihelského cez troch hráčov Revúcej - avšak s koncovkou vedľa brány. Úplne v závere ešte Slašťan strieľal tesne vedľa.
Záver zápasu bol sprevádzaný skandovaním fanúšikov oboch táborov. Tisovčania zaslúžene porazili súpera rozdielom triedy a odchádzali z ihriska za potlesku divákov. Takéto gesto z ich strany si nepamätajú ani dlhoroční hráči Tisovca. Ďakujeme chlapci...

( Zaradil: Peter Kubinský | Informační e-mailVytlačiť článok | Zdroj: Ing. Viliam Slašťan, manažér klubu )