Sekcia * FK CSM Tisovec – Sklo Tatran Poltár 0:0 (0:0)

Tokár – Dacho – Šándor –Wollinger - Slašťan – Štulajter - Hurák R. – Vengrín – Jakubička - Masár – Farkaš

Žlté karty:
Štulajter

Striedali:
Hurák P., Vývlek, Hurák J.

Prvé jarné kolo privítali Tisovčania v derby zápase Poltár. Ideálne futbalové počasie a kvalitný trávnik, to všetko nasvedčovalo dobrému futbalu. Tisovčania na jeseň porazili Poltár u nich 1:2. Doma chceli zvíťaziť, pretože ďalšie dva kolá hrajú na pôde súperov a stade sa body nosia veľmi ťažko.

Tisovčania začali tlakom a snažili sa čo najskôr streliť gól, ktorý by nahlodal psychiku hostí. Poltár ale umne bránil a prehusťoval stred ihriska a vysoké lopty zbieral stopér hostí Meszároš. Naši útočníci sa veľmi ťažko presadzovali v osobných súbojoch. V 20 min. zahrával Farkaš štandardnú situáciu z rohu šestnástky, pričom strieľaný center brankár s ťažkosťami vytlačil na brvno. Tisovec kopal v prvom polčase okolo osem rohových kopov, ale ani jeden nebol pre súpera nebezpečný. V 30 min. vnikol do pokutového územia Štulajter a spätnú prihrávku usmernil Farkaš do brány. Čiarový rozhodca, ale videl loptu mimo ihriska a preto gól neplatil. Toto sa pozdejšie ukázalo ako zlomový moment zápasu. Hostia v prvom polčase nedokázali priamo ohroziť bránu Tisovca. Polčasové skóre ostalo 0:0.

Druhý polčas už nebol zo strany Tisovca taký kvalitný ako prvý. Hralo sa hlavne medzi šestnástkami, pričom ani jedno mužstvo nechcelo dostať gól. V druhom polčase prišiel Tisovec o dvoch hráčov, ktorí sa zranili. Najskôr sa 70min. v súboji zranil Slašťan a o pár minút si natrhol stehenný sval Masár. Tréner Petrák medzitým stiahol z ihriska Farkaša, ktorého nahradil Hurák J.. Tisovčania už potom smerom dopredu neboli takí nebezpeční. Poltár si vypracoval ku koncu zápasu niekoľko akcií , ale obrana Tisovca si s nimi poradila. Na záver zápasu kopal Poltár dva rohové kopy a pri Tisovčanoch stálo aj šťastie, že nepadol gól. Konečná remíza je spravodlivá.

Tisovec o týždeň cestuje do Novej Bane a následne do Hliníka nad Hronom. Doma sa predstaví až 27. apríla proti Brusnu.