Sekcia * FK CSM TISOVEC – FC 98 HAJNAČKA 6:0

Zostava domácich :
Belica – Hrvoľ – Šandor T. - Michalko – Hurák – Dacho - Sihelský – Slašťan- Bálint - Vengrín – Šándor P.

Striedali: Wollinger, Súdor, Vývlek
Žltá karta: Šándor T., Šandor P.

V upršanom počasí hostil Tisovec Hajnačku, ktorá bola do dnešného kola na 10. mieste. Tisovčania v jesennej časti na ich pôde neuspeli a prehrali 3:0. Tento výsledok si Tisovčania dobre pamätali a tomu prispôsobili aj nástup do zápasu.

Hneď od začiatku dupli do súpera a včasným dostupovaním ku hráčom rušili ich rozohrávku. Snažili sa na kvalitne pripravenom trávniku kombinovať na jeden dva dotyky. Súper sa zdal byť nebezpečný len na začiatku zápasu, no postupne zápas ovládli domáci. Útok za útokom sa valil na bránu hostí. Hlavne Vengrín bol na neudržanie. Prvý gól padol v 22. min - odrazenú loptu po rohovom kope, dorazil do brány práve Vengrín. O pár minút rozhodca neodpískal čistý pokutový kop, keď Vengrín bol faulovaný brankárom hostí v pokutovom území. Obrana Tisovca bola dobre organizovaná a všetky náznaky šancí riešila už v začiatkoch. V prvom polčase brankár Belica riešil jednu resp. dve priame strely na bránu, pričom obe spoľahlivo chytil. Tisovčania nepremenili ešte viacero šancí, keď po ideálnej prihrávke Slašťana netrafil odkrytú bránku najskôr Vengrín , potom po prihrávke Šandora P. triafa vedľa aj Dacho. V 35. min po peknom pase Šandora Tibora na Vengrína, tento premieňa samostatný nájazd , skóre 2:0. Týmto skóre skončil aj prvý polčas.

Do druhého polčasu nastúpilo mužstvo Tisovca bez zmeny v zostave. Obraz hry sa nezmenil i keď prvé minúty hry zvládali lepšie hostia. Tisovec odpovedal tretím gólom. Tento strelil opäť Vengrín, ktorý tým zavŕšil hetrik. Tisovec s prehľadom kontroloval priebeh zápasu. Tréner vystriedal za potlesku divákov fantasticky hrajúceho Vengrína a dal možnosť aj hráčom z lavičky. Striedajúci Súdor, ako aj Vývlek nesklamali a zapadli do koncepcie mužstva. Viacero šancí ostalo nevyužitých, keď Bálint pred odkrytou bránou triafa len ruky brankára a Súdor z päťky hlavičkuje ponad. Dlhé minúty boli bez gólu až začala posledná desaťminútovka. Začali minúty Sihelského, ktorého tréner posunul do útoku a na jeho miesto sa zaradil striedajúci Wollinger. Najskôr perfektne napádali rozohrávku hostí spolu s Dachom, pričom chybila hosťujúca obrana a Dacho strieľa na 4:0. Piaty a šiesty gól padli v posledných minútach zápasu, oba strelil Sihelský, ktorý bol na neudržanie. Konečné skóre 6:0 znelo jednoznačne pre Tisovec, pričom už tretí zápas neinkasoval Belica gól a skóre 17:0 hovorí za všetko. Môže len mrzieť pozícia mužstva v tabuľke, kde sa nachádza na nepostupovej tretej pozícii pričom stíha o štyri body lepší Poltár. Do konca súťaže sú však ešte dve kolá, preto sa nechajme prekvapiť.