Sekcia * FK Jesenské - FK CSM Tisovec 1:2 (0:1)

28. október 2007 13. kolo IV. Ligy sk. JUH

Tokár – Michalko – Šándor - Lipták – Slaštan - Dacho - Hurák R. – Štulajter – Štulajter – Vengrín - Masár – Farkaš

Žlté karty:
Vengrín, Demian

Striedali:
Demian, Súdor

Tisovčania vedeli už pred zápasom, že z Jesenského sa body nenosia ľahko. Naposledy tam vyhrali pred dvomi rokmi 0:1. Mužstvo viedol asistent trénera p. Pavlov, keďže hlavný tréner p. Petrák sa nemohol z osobných dôvodov zúčastniť zápasu. Taktika bola jasná, nedostať gól a nejaký ten streliť.

Zápas začali Tisovčania aktívne, dobre bránili a útočníci Farkaš s Masárom robili veľké problémy domácej obrane. Najmä Masár bol ako odtrhnutý z reťaze. Každá akcia z jeho strany smrdela gólom. Domáci boli prvý polčas bezzubí nedokázali ohroziť Tokárovu bránu priamou strelou. Zato Tisovčania strieľali oveľa častejšie a nebyť domáceho brankára, mohlo prvom polčase padnúť viac gólov. Len Masárovi chytil tri gólové strely. V 30 min., po strele Vengrína dorazil loptu do brány agilný Masár. V 45 min., po rohovom kope mohol osamotený Štulajter hlavou zvýšiť, no netrafil hlavou bránu. Polčasové skóre bolo 0:1.

Druhý polčas začali Tisovčania gólom, keď hrubú chybu domácej obrany potrestal Farkaš, skóre 0:2. Domáci po tomto góle zapli na vyššie obrátky a snažili sa o korigovanie nepriaznivého stavu. Tisovčania umnou defenzívou nepustili domácich do veľkého tlaku. Ku koncu zápasu sa domáci dostali do tlaku najmä pomocou verdiktov hlavného arbitra. Domáci dokázali znížiť v 78 min., keď gól strelil bývalý hráč Tisovca Šandor Peter. Jesenskému sa už nepodarilo vyrovnať aj vďaka dobrému výkonu brankára Tisovca Tokára. Konečné skóre zápasu 1:2 bolo pre Tisovčanov veľmi radostné. Je úsmevné aj delegovanie rozhodcov na tento zápas, keď pískali rozhodcovia z Rimavskej Soboty...