Powered by:
phpRS
Sekcia * Tisovčania tesne porazili svojho súpera z Kalinova
Vydané dňa 21. 02. 2010 (761 prečítaní)

t_k - 18 Tisovčania zdolali svojho súpera IV. ligy skupiny juh Baník Kalinovo. Hráči Tisovca, ktorí veľmi dobre poznajú svojho súpera z Kalinova i jeho kvality vedeli, že dnešný prípravný zápas nebude ľahký.

FK CSM TISOVEC – BANÍK KALINOVO 1 : 0 ( 1 : 0 )

Tisovčania začali úvodné minúty prvého polčasu hrať aktívnejší futbal. Pekne kombinovali hru a častými prihrávkami ohrozovali brankára hostí. Postupne stupňovali svoju hru, kde hlavne útočník Pavel Bálint mal viac šancí na skórovanie, lenže sa mu nedarilo strelecky zakončiť. Ale tisovčania sa dočkali, keď v 30 minúte Lukáš Švantner svojou delovkou poslal Tisovec do vedenia na 1 : 0. Po tomto góle tisovčania ožili a do polčasu ohrozovali brankára hostí. Ten tlaku Tisovčanov odolal a tak sa skóre nemenilo.

Do druhého polčasu tisovčania nastúpili v zmenenej zostave, ale aj naďalej boli lepším mužstvom na trávniku. Opäť si vytvorili šance na skórovania hlavne Bálint, ale k presnému zakončeniu sa nedostali. V polovici druhého polčasu sa kalinovčania dostali do tlaku a tak preverili aj tisovského brankára Belicu, ktorý však nič nenechal na náhodu a ich strely im bravúrne vychytal. Aj preto sa stav do konca zápasu už nezmenil a skončil sa 1 : 0.

„Zápas bol pomerne rýchly a hralo sa v svižnom tempe. Škoda je, že domáci nepremenili svoj tlak na góly ako napr. 5 čistých šancí Bálinta a Súdora . Terén bol pomerne mokrý a ťažký, preto sa nedalo vždy dobre kombinovať, ale aj napriek tomu sa domáci blysli pár peknými prihrávkami a akciami po krídlach. Víťazstvo domácich je úplne zaslúžené. Aj napriek tomu, že v druhom polčase urobili tréneri v zostave zmenu, boli domáci hráči lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali.“ pre tisovec.com sa vyjadril prezident klubu Marián Oravec.

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU

( Zaradil: Peter Kubinský | Informační e-mailVytlačiť článok | Zdroj: Text a foto: Peter Rukavica )