Navigácia

Obsah

Letom svetom - tisovským chotárom

Typ: Oznamy | ostatné
Od roku 1925 patrí 1. jún všetkým deťom na svete. Sú krajiny, kde sa deti z ekonomických, politických dôvodov, či kvôli vojne nemôžu v tento deň radovať. Deti z Tisovca si naštastie mohli svoj sviatok vychutnať v kolotoči hier, športu, súťaží a zábavy v sobotu 28. mája 2017. A ich radosť bola o to väčšia, že si krásny slnečný deň mohli užiť spolu so svojimi rodičmi.

A čo sme tento rok pre všetkých pripravili? Veselé putovanie nielen tisovským chotárom, ale na jednotlivých stanovištiach prešli „celý svet“.

V Austrálii deti spoznali skákajúce klokany a tiež si vyskúšali skákanie – v mechoch. Žije tu aj najjedovatejší had taipan, ktorého si mohli vyrobiť. A keďže v Austrálii chovajú aj najviac oviec na svete, deti počítali ovečky ostošesť.

Antarktída je ľadovým kráľovstvom tučniakov. Aj v jednej úlohe mali deti spolu s rodičmi poskladať „tučniaky na ľade“. Keďže tučniaky sa živia rybkami, deti tiež „lovili“ v malom rybníčku rybky a plnili rôzne športové úlohy. Tu ich ešte čakalo pexeso „ľadového kráľovstva“.

A poďho do Európy. Tu deti čakalo hľadanie slovenskej vlajky, skladanie či poznávanie domácich zvieratiek, logické úlohy o Slovensku.

Keďže Ázia je kolískou bojových umení, dievčatá z Taekwondoo klubu si pre deti pripravili malé ukážky tohto športu a deti si s nimi mohli aj zacvičiť. Aj panda je symbolom Ázie, preto boli pre deti pripravené skladačky tohoto zvieratka rôznej obtiažnosti. A viete, že rok 2017 je podľa čínskeho horoskopu Rokom ohnivého kohúta? Pre deti boli preto pripravené maľovanky s kohútikom.

A už na všetkých čakala horúca Afrika. Keďže Egypt je známy svojimi pyramídami, aj deti mali za úlohu takúto pyramídu postaviť. Hádzali aj farebné kruhy na žirafu a hľadali „zlato“ v kope piesku.

A nakoniec Amerika, ktorú objavil moreplavec Krištof Kolumbus. Deti pripravili pre jeho lode dlhočiznú reťaz s kotvou, triedili ovocie a zeleninu, lebo mnohé rastliny, ktoré dnes u nás pestujeme, pochádza práve z Ameriky. A všetci sa mohli zahrať aj na malých basketbalistov a triafať lopty do „koša“.

Záver akcie bol už na mestskom štadióne. Deti i rodičia si mohli zacvičiť s chlapcami - futbalistami, chlapci z Back to Elements pripravili dráhu, ktorá pozostávala zo skokových prekážok či prechodu cez kladinu a pod., pripravené boli tiež balíčky s odmenami pre deti, občerstvenie.

A keďže nám vyšlo aj krásne počasie, mohli sme všetci pohybom, zručnosťou aj rýchlosťou osláviť "DEŇ DETÍ". Vďaka sponzorom Cabanovcom každé dieťa sa úplne nakoniec mohlo schladiť aj výbornou zmrzlinou.

A vďaka patrí aj všetkým, ktorí toto zábavné podujatie pre tisovské deti pripravili počas svojho osobného voľna: členovia Komisie kultúry a športu + Hanka Homoľová, poslankyňa MsZ, členovia KST TO KOS Rimavská dolina, Hravá Sova o.z., členky DS Daxner, žiačky ZŠ Tisovec a Taekwondoo klub Tisovec, pracovníčky TSP, futbalisti MŠK Tisovec, členovia Back to Elements, pracovníci oddelenia kultúry a športu.

Fotogaléria: TU


Vytvorené: 25. 5. 2017
Posledná aktualizácia: 29. 9. 2017 23:15
Autor: Správca Webu