Navigácia

Obsah

ŽIHADIELKO UŽ NIE JE LEN SNOM, ALE STALO SA SKUTOČNOSŤOU

Typ: ostatné
ZihadielkoV pondelok 30. augusta 2021 o 13:00 hod. sa uskutoční odovzdanie novučičkého ihriska Žihadielko v Tisovci na Daxnerovej ulici. Do užívania ho odovzdajú zástupcovia obchodného reťazca Lidl a realizátori stavby.

Odovzdanie hotového diela  síce nebude také veselé a so sprievodnými akciami, ako to bývalo  „pred covidom“ v iných mestách. Dôležité však je, že výstavba Žihadielka sa zrealizovala a verím, že  počas  slnečných septembrových dní privíta novučičké bezpečné ihrisko svojich prvých návštevníkov 👨‍👩‍👧👩‍👩‍👧‍👦👨‍👨‍👦‍👦, aby si vyskúšali všetky herné prvky.

Symboly včielky Maji a jej priateľov určite zaujmú menšie aj väčšie deti. Pre deťúrence od 2 do 6 rokov sú určené pružinové hojdačky, kolotoč, veselý domček a veľké pieskovisko. Športová zostava a malá dvojveža sú určené pre starších návštevníkov od 6 do 12 rokov. Súčasťou oploteného ihriska sú lavičky pre oddychujúcich, stojan na bicykle pre cyklistov a k udržiavaniu poriadku bude k dispozícii odpadkový kôš.  Pre rodičov platí, že pri vstupe si je potrebné všimnúť informačnú tabuľu s prevádzkovým poriadkom a samozrejme ho aj dodržiavať. 

Ostáva nám veriť, že obyvatelia okolitých bytových domov nebudú nadmieru vyrušovaní drobizgom a ihrisko bude dlho slúžiť našim deťom aj ich rodičom k spokojnosti.

Chcem pripomenúť, že minulý rok 2020 sa začínal výzvou k hlasovaniu za Žihadielko, kde sa zapojilo 93 slovenských miest.  Na začiatku súťaže vyhlásenej spoločnosťou Lidl mnohí pochybovali, či Tisovec má šancu uspieť medzi veľkými hráčmi. 

Bolo úžasné sledovať 
👉motiváciu a 
👉zomknutosť 
mladých aj starších, Tisovčanov i rodákov, či sympatizantov nášho mesta z celého 🇸🇰Slovenska🇸🇰 aj zo zahraničia, ktorí chceli  svojim  hlasovaním dopriať novučičké ihrisko našim deťom. 

Všetkých hlasujúcich za  Tisovec bolo 13129 a odovzdali počas celého hlasovania 508 664 hlasov. Všetkým hlasujúcim vyjadrujem poďakovanie za spoločne vybojované krásne  6. miesto pre náš Tisovec a tak Žihadielko už nie je len snom, ale stalo sa skutočnosťou. 

Ďakujeme.
 
Irena Milecová, primátorka mesta


Vytvorené: 28. 8. 2021
Posledná aktualizácia: 28. 8. 2021 17:05
Autor: