Navigácia

Obsah

Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

Typ: Kultúra
Rozprávky a príbehy majú v živote detí výnimočné a nezastupiteľné miesto. Umožňujú deťom vstup do nových svetov, vyvolávajú v nich pocity pohody, ktoré posilňujú dôveru a istotu.

Aj v našej knižnici sa snažíme priblížiť deťom svet rozprávok rôznymi formami. Tentokrát sme zvolili cestu divadelného predstavenia.

Pripravili sme pre nich rozprávku  o Múdrom Maťkovi a bláznoch. Ide o príbeh z dedinského prostredia,  v ktorom Maťko – múdry šuhaj premýšľa nad ženbou s krásnou dedinčankou Dorou. Stretnutie s jej rodinou však nedopadne podľa jeho predstáv a preto sa rozhodne ísť do sveta, aby sa na vlastné oči presvedčil o ľudskej hlúposti. Hľadal si nevestu, ale verte-neverte, našiel viacej bláznov a hlupákov ako súcich dievčin na vydaj. Na ceste za nevestou ho sprevádzali aj naši malí diváci, pomáhali mu s rôznymi úlohami, naučili sa pekné pesničky. V tejto komickej rozprávke nakoniec deti prišli na to, že múdrosť sa vypláca. A múdrosť sa dá nájsť v knihách. Knihy sú skvelé. Nielenže nám otvárajú bránu k múdrosti a rozširujú naše obzory, robia nás aj lepšími ľuďmi, parádne si pri nich oddýchneme a zlepšujú kvalitu nášho života. A to je hŕstka dôvodov, prečo začať čítať knihy.

Ale popoludnie sa ešte neskončilo. Pre všetkých boli pripravené rôzne športové, zábavné či vedomostné hry a súťaže. Deti si kreslili, vyrábali rôzne náramky, papierové kvetinky, súťažili v hode na cieľ alebo do diaľky, skákali vo vreci, chytali rybičky, potrápili si svoje hlavičky, aby ukázali, že aj oni sú šikovné a múdre ako Maťko z rozprávky.


Vytvorené: 8. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 8. 9. 2020 14:13
Autor: Správca Webu