Navigácia

Obsah

Výzva na pomoc našej rodáčke

Typ: ostatné
Výzva na pomoc našej rodáčke 1Vážení Tisovčania,

určite ste v médiách pred týždňom zachytili informácie o smutnej udalosti, ktorá sa týkala vyhorenia rodinného domu v Bernolákove. O strechu nad hlavou, celé zariadenie bytu a o všetky svoje veci tak prišla 5-členná rodina s tromi deťmi, z toho dve dievčatá vo veku 6 a 7 rokov a chlapec vo veku 13 rokov.

Matka tejto rodiny je naša rodáčka, Oľga Hytychová, rodená Dianišková. Je to dcéra našich občanov, pani Oľgy Dianiškovej, ktorú si môžete pamätať ako bývalú zamestnankyňu v tisovskej lekárni a pána Jána Dianišku, bývalého zamestnanca v ZŤS a CSM, ktorý pôsobí aj            v našom spevokole Dr. Sama Daxnera.

Nakoľko samotný dom zhorel do tla a poistenie nepokryje všetky náklady na jeho opravu, mesto Tisovec sa chce pripojiť k výzve o pomoc. Dovoľujeme si Vás, milí občania, osloviť a poprosiť, prispejte na účet našej rodáčky, pani Oľgy Hytychovej finančnou sumou podľa vašich možností. Akákoľvek suma v tomto ťažkom období rodine pomôže vrátiť sa domov. Ich blízki priatelia organizujú zbierku vo forme materiálnej pomoci. Pomôcť sa však dá aj finančne na číslo účtu, ktoré patrí priamo poškodenej rodine.


Číslo účtu: SK 52 1100 0000 0029 3949 0769

 

Požiar rodinného domu zničil úplne všetko. Rodina, ktorá prišla zo dňa na deň o strechu nad hlavou, teraz prebýva u susedov. Aktuálne si hľadajú podnájom. Veríme, že aj s podporou a pomocou nás, občanov Tisovca, ktorí našu rodáčku a jej rodičov v Tisovci poznáte, prispejeme k rýchlejšiemu návratu rodiny do nového obydlia.

Za Vašu nezištnú pomoc a príspevky vopred ďakujeme.

 Mesto Tisovec

 

 Stránka Bernolákova, kde sú podrobnejšie informácie o možnosti pomoci: https://www.bernolakovo.sk/oznamy/pomoc-rodine-hytychovych/


Vytvorené: 15. 12. 2020
Posledná aktualizácia: 15. 12. 2020 17:11
Autor: Správca Webu