Navigácia

Obsah

Vianočný príhovor primátora mesta Tisovec

Typ: ostatné
Vianočný príhovor primátora mesta Tisovec 1 Vážení obyvatelia Tisovca a Rimavskej Píly.
Pred nami sú najkrajšie sviatky roka - Vianoce.

 Pre niekoho pripomenutie si udalosti narodenia Ježiša, ktorý k nám prišiel ako dar veľkej Lásky, pre iných, ktorí nevnímajú kresťanstvo ako pilier svojho duchovného života, sú Vianoce obdobím rodinnej pohody, jedinečnej atmosféry a radosti z darčekov. V tomto čase sa všetci na chvíľu zastavia, stretnú so svojimi blízkymi a prežijú neopakovateľné chvíle. A práve tieto spoločné chvíle sú tým najkrajším darčekom, ktorý si môžeme dať. Úprimný úsmev, vľúdne slová, či ľudský dotyk  sú veľké tajomstvo a bohatstvo. V každom z nás to vyvoláva pocit šťastia, pohody a spolupatričnosti.  Vôňa  ihličia, plamienok  sviečky, to je čas, keď všetci sme si blízko, to je ten čas vianočný. Vianoce sú všade okolo nás, ale predovšetkým v nás, hovoria o nás i za nás. Prichádzajú ticho a nenápadne. Vôňa štedrovečernej kapustnice, sladká chuť oblátky s medom, či tradičný kapor na bohatom vianočnom stole dokresľujú čaro Vianoc, ako aj očakávanie, čo si nájdeme pod vianočným stromčekom. Nezabudnime sa však na chvíľu  zastaviť, zaspomínať aj na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami, ale stále žijú v našich srdciach a spomienkach.

V tomto krásnom čase sa opäť vieme tešiť aj z maličkostí a je nám dobre aj z toho, že väčšina ľudí okolo nás, naša rodina, priatelia, naši známi či susedia majú k sebe o niečo bližšie ako inokedy. A v každom z nás to vyvoláva pocit šťastia, pohody a spolupatričnosti. Ak nielen počas nastávajúcich sviatkov, ale aj v novom roku  nebudeme šetriť na dotykoch, úprimných stiskoch rúk a milých gestách, či pohladeniach, dáme svojim blízkym a priateľom ten najkrajší darček. Ak sa nám to podarí, môžeme byť spokojní sami so sebou.

Po prvýkrát sa Vám prihováram ako primátor nášho mesta. Ďakujem Vám ešte raz za prejavenú dôveru, ktorú pociťujem aj pri stretnutiach s Vami a verím, že sa nám spolu v budúcom roku podarí spoločne napĺňať prvé vízie a ciele, ktoré urobia z nášho Tisovca a Rimavskej Píly  lepšie a krajšie miesto pre život.

Všetkým Vám vážení Tisovčania a Piľania prajem, aby ste tento posvätný čas vianočný  prežili s pokojom v srdci, v hlbokom a obohacujúcom spoločenstve v kruhu vašich rodín. Zároveň Vám všetkým prajem úspešný vstup do Nového roka, pevné zdravie, veľa Božieho požehnania a veľa osobných aj pracovných úspechov.


 Ján Vengrín, MBA

 primátor mesta Tisovec


Vytvorené: 20. 12. 2022
Posledná aktualizácia: 20. 12. 2022 15:18
Autor: Správca Webu