Navigácia

Obsah

Vianoce sú oslava ľudskosti.

Typ: ostatné
iuhVianočný čas je veľmi zvláštna doba , lebo my všetci si nájdeme čas na to aby sme sa zastavili a premýšľali o svojom živote. Tento čas nás robí lepším a myslíme aj na tých, ktorí sú menej šťastní ako my.

Dovoľte , aby som úprimne poďakovala Patrikovi Hermanovi, ktorý sa dňa 23.12.2018 rozhodol pomôcť sociálne slabšej   z Tisovca, ktorú si sám vybral. Išlo konkrétne o dievčatko , ktoré absolvovalo letný tábor , ktorý organizoval  P. Herman pre sociálne slabšie rodiny už niekoľko rokov.  S rodinou sme vycestovali do Rimavskej Soboty,  kde sme sa mali spoločne stretnúť. Rodina vybraného dievčatka bola veľmi prekvapená , keďže nevedela presný dôvod tohto stretnutia. Stretli sme sa pred  obchodným reťazcom  LIDL, kde sa konal prvý veľký nakúp potravín pre túto rodinu , ďalší bol v drogérii DM, kde sa nakúpili ďalšie dôležité veci pre rodinu a jej základné potreby. V očiach  malého dievčatka a matky  bolo vidieť, že si to celé veľmi užívajú  a sú šťastné a o to práve išlo!!!    Tiež sa chcem zo srdca poďakovať p. primátorke I. Milecovej, ktorá myšlienku podporila a tiež P. Rukavicovi , ktorý veľmi ochotne so mnou a tiež so spomínanou rodinou  dňa 23.12.2018 vycestoval do Rimavskej Soboty a veľmi im v tom pomohol a sprostredkoval pomoc pre ich rodinu. Veľmi si vážim všetkých ľudí s veľkým srdcom , ktorí vedia nezištne  pomôcť a myslieť na rodiny , ktoré žijú v sociálnej núdzi a nemôžu si dovoliť, dopriať cez Vianoce darčeky pre svoje rodiny a aj tých najmenších. Veľa  vecí sú pre nás samozrejmé, ale pre ľudí z tejto sociálnej skupiny sú nedostupné. Aj preto je potrebné poďakovať ľuďom, ktorí nezabúdajú ani tých najchudobnejších.

A keďže mame po vianočných sviatkoch, rada by som vám všetkým chcela popriať v novom roku 2019 mnoho pozitívnych myšlienok , skúsenosti, zdravia, úsmevu  a nezabúdajme , že rok nám dáva 365 príležitosti byť lepší ...

 Lucia Ivanová, TSP

iuh


Vytvorené: 10. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 10. 1. 2019 15:12
Autor: Správca Webu