Navigácia

Obsah

Úroveň tenisu v Tisovci stúpa.

Typ: Šport
Úroveň tenisu v Tisovci stúpa. 1V dňoch 28 a 29. 8 . sa v Tisovci konal už 9. ročník tenisového turnaja o putovný pohár primátora mesta.

Za krásneho letného počasia sa na tenisových kurtoch v Tisovci stretol rekordný počet tenistov z Tisovca, ale aj z iných miest Slovenska. 24 hráčov medzi sebou bojovalo dva dni. Cieľ bol jediný – zvíťaziť a zapísať tak svoje meno na putovný pohár primátora medzi ostatných víťazov z predošlých ročníkov. Kvalita tohoto turnaja z roka na rok stúpa. Aj pre tento fakt sa k nám na tento turnaj prihlasuje čoraz viac tenistov, hlavne z iných miest, čo nás veľmi teší. Vzhľadom k tomu, že disponujeme len dvoma ihriskami, počet hráčov musíme regulovať.

V prvom hracom dni sa odohrali hry v skupinách.  Na druhý deň sa všetci stretli vo vyraďovacích fázach. Prví dvaja zo skupín postupovali do hry o pohár. Ostatní sa stretli v zápasoch o cenu útechy. Túto cenu si vybojoval Marek Truhan z Revúcej. Marek vlani skončil na celkovom treťom mieste, čo dokazuje aký je tento turnaj vyrovnaný.

Už štvrtýkrát po sebe tento turnaj vyhral Ján Mixtaj z Hnúšte. Druhý skončil Martin Knapčok z Pezinku a tretí Peter Mesár ml. z Revúcej. Nikomu z Tisovca sa opäť nepodarilo skončiť na stupňoch víťazov.

 Tešíme sa na jubilejný desiaty ročník a už teraz chceme všetkých srdečne pozvať.

 

Peter Brndiar

Predseda TsT


Vytvorené: 10. 9. 2018
Posledná aktualizácia: 10. 9. 2018 07:58
Autor: Správca Webu