Navigácia

Obsah

Tajomný mešec

Typ: ostatné
Tajomný mešec 1Poznáte Františka Fúzika a Štefana Šticu? Viete, to sú tí dvaja pracujúci páni holiči, čo snívajú svoj sen o tom, aké by to bolo, keby boli milionármi a mali plné vrecká peňazí.

Poznáte Františka Fúzika a Štefana Šticu? Viete, to sú tí dvaja pracujúci páni holiči, čo snívajú svoj sen o tom, aké by to bolo, keby boli milionármi a mali plné vrecká peňazí. František má ženu a deti, ktoré majú svoje nároky, ojoj, ako by im doprial! Alfréd je slobodný, ale ženstvo je neodbytné a tiež by vedel, čo s peniazmi! Medzi ich stálych návštevníkov patria taxikárPisakovič, strážmajster Borový či pani doktorka Hollá. Všetci potrebujú holičské služby: oholiť, pristrihnúť fúziky, upraviť účes. Občas k nim zájde aj miestny žobrák Jozef, o ktorom sa hovorí, že nosí na krku plný mešec peňazí. Holiči vymyslia plán, ako sa k jeho peniazom dostať. Vyhrali sme v športke! – vyhlásia vo chvíli, keď sa zdá, že peniaze sú na dosah, čo stačí na to, aby pani manželka Gabika Fúziková vzala tržbu z kasy a nachystala oslavu. Nebude chýbať kaviár ani šampanské či iné vyberané lahôdky, človeku onoho času prakticky nedostupné. Lenže všetko je trochu, vlastne úplne inak. A komédia, v ktorej sa dvojica holičov pokúša získať údajne nadžganý mešec žobráka Jozefa, sa odrazu stáva „hrou o život", preplnenou zápletkami a humornými situáciami. Klamstvá, ktoré holiči šírili, aby si pre svoj zločin pripravili pôdu, sa začínajú vracať ako bumerang…

Veselohrou Tajomný mešec sa svojim divákom predstavili členovia DS T.Vansovej z Rimavskej Píly dňa 30. marca 2018 s sále Kultúrneho domu. Sviatočný veľkonočný podvečer si nenechalo ujsť takmer 160 divákov a miestny kultúrny dom „praskal vo švíkoch“. Príjemná komédia, známe piľanské -aj tisovské- divadelné tváre a ich herecké výkony spríjemnili inak upršaný deň, ale aspoň večer všetci prítomní diváci mali dôvod na smiech. A veru potleskom vôbec nešetrili a tak odmenili domáci divadelný súbor, ktorému želáme ešte veľa úspešných repríz a úspechov na divadelných festivaloch a prehliadkach.

FOTOGALÉRIA


Vytvorené: 4. 4. 2018
Posledná aktualizácia: 4. 4. 2018 12:15
Autor: Správca Webu