Navigácia

Obsah

Separujme, kompostujme so Strednou odbornou školou v Tisovci

Typ: ostatné
Téma, ktorá je ukrytá v názve, je v dnešnej dobe veľmi aktuálna. Ochrana životného prostredia sa stáva čoraz horúcejšou a aktuálnejšou témou dnešnej populácie.

Odpadom je hnuteľná vec, ktorej sa majiteľ chce zbaviť. A separovanie odpadu je jedným z ukazovateľov ekonomickej i kultúrnej vyspelosti národa. Žiaci školy sa akcie pod názvom Separujme a kompostujme so Strednou odbornou školou v Tisovci zúčastnili v rámci projektu Dajme budúcim generáciám šancu pre nový život ACC03P13. Projekt sa realizuje vďaka výzve ACC ClimaEdu, vyhlásenej Ministerstvom životného prostredia ako správcom programu, ktorá je financovaná z Nórskych grantov a zo Štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Žiaci III.B triedy (odbor Manažment regionálneho cestovného ruchu) v rámci predmetu Animačné služby edukovali deti MŠ v Tisovci o separácii odpadu a kompostovaní. Aktivity sa uskutočnili hravou i náučnou formou a stretli sa u detí s veľkým záujmom. 20.10.2021 bude pre väčšinu z nich dňom, kedy si osvojili informácie o separovaní a získali cenné rady o tom, akým spôsobom aj samotné malé dieťa môže prispieť k ochrane životného prostredia , a tak dať šancu novým generáciám na nový život.

Ing. Veronika Jeremiášová

 


Vytvorené: 25. 11. 2021
Posledná aktualizácia: 25. 11. 2021 08:43
Autor: Správca Webu