Navigácia

Obsah

Reakcia na článok o ihrisku RODINKA

Typ: ostatné
Reakcia Jána Vengrína

Skôr ako čokoľvek napíšem, chcem Vás oboznámiť s tým, že po zverejnení článku na stránke mesta Tisovec som telefonicky kontaktoval JUDr. Mária Keletiho a o jeho článku, ktorý publikoval, sme sa konštruktívne porozprávali. Oznámil som mu, že určite budem reagovať na jeho článok a tu je moje stanovisko a reakcia.

 V článku z 21.10.2022 s názvom „niekoľko poznámok k ihrisku RODINKA“ uviedol JUDr. Mário Keleti tento text ktorý doslovne citujem:

 

„Na sociálnej sieti Ján Vengrín uviedol, že mesto sa zaviazalo financovať všetky ostatné výdavky, teda najmä terénne úpravy a dopadové plochy, ukotvenia a podobne, čo tiež nie je pravda. Stačí si prečítať obsah zmluvy, predpokladaný rozpočet mal pokryť všetko okrem terénnych úprav, teda prípravy plochy.“

 A aby tie informácie, o ktorých som na tej spomínanej sociálnej sieti písal boli úplné a pravdivé, tak tu je bez akýchkoľvek úprav celý môj text, ktorý som napísal dňa 6.9.2022 ku ihrisku RODINKA na svojom profile istej sociálnej sieti:

„Všetkým Vám dobre známy park v Tisovci na ul. Francisciho sa vďaka finančnému príspevku z rezortu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny „MAL“ stať oázou pre rodinný oddych, zábavu, zážitky a rozvoj detských zručností. Tešil som sa, že sa mi podarilo vybaviť pre náš Tisovec finančné prostriedky na dobrú a prospešnú vec. Boli sme jedno z prvých vybraných 63 miest a obcí v rámci SR, ktorému boli v júni 2021 pridelené finančné prostriedky vo výške 42,4 tis. € na realizáciu tohto projektu. Z uvedeného finančného príspevku mali byť obstarané výhradne prvky na uvedené ihrisko. Terénne úpravy a dopadové plochy malo spolufinancovať mesto.“

 V článku mali byť podľa pisateľa článku uvedené fakty, aby si každý mohol urobiť na vec názor sám, pokiaľ chce. Tak nech sa páči, urobte si názor sami, kde je pravda a aké sú fakty a kto čo napísal.

 Takže v základe som sa aj „trafil“ aj do presnej sumy 42,4 tis. € ako kandidát na primátora mesta Tisovec. Nikoho z Vás som nezavádzal. A prečo som písal v októbrovom Tisovskom mesačníku, že som vybavil 50 tis. € pre mesto? Úplne jednoduché vysvetlenie. Na uvedené ihrisko v júni 2021, keď bolo isté, že projekt je, resp. bude spustený, sa mohlo mesto uchádzať o max. sumu vo výške 50 tis. €. To, že je to nakoniec suma 42,4tis. €, je výsledok procesovania projektu. Suma 42,4 tis. € v Zmluve o poskytnutí dotácie č. 18722/2021- M ODPD bola podpísaná v októbri a zverejnená až na konci novembra 2021 a bola výsledkom toho procesovania. Takže malé vysvetlenie k tomu, prečo nie 50 tis. €, ale 42,4 tis. €. Mám za to, že procesovanie projektu bolo zdĺhavé, proces vysporiadania vlastníctva nehnuteľnosti, ktorá sa nachádzala v parku, tiež. Ceny prvkov na detské ihrisko zdraželi, nakoľko ceny materiálov medziročne vzrástli. Hľadali sa počas komunikácie s MPSVR SR kompromisy, ako projekt úspešne realizovať aj za tých okolností, že sa zníži počet prvkov.

  Vyvolané investície k projektu sú terénne úpravy, kotvenia a dopadové plochy. A nech mi nikto nepovie a nehovorí, že tieto vyvolané investície by stáli 50 tis. €, resp. „svojpomocne“ 42,4tis. €. Za vyvolané investície k tomuto projektu nepovažujem nový chodník pri parku a ani opravu múrika okolo celého parku. Čo bolo podľa mojich zistených informácií tiež vyčíslené v tej vyvolanej investícii.

 Viete, keď niečomu venujete svoj čas a energiu, vkladáte do toho nádeje, vidíte za tým možnosť spraviť aj niečo viac pre deti a rodiny v našom meste, a vo finále zistíte, že Vaša snaha vyšla nazmar, je pochopiteľné a ľudské ak človek reaguje aj emotívne. Som toho názoru, že keď sa mesto rozhodlo ísť do projektu detského ihriska Rodinka, mali sa hľadať spôsoby ako to urobiť a nie dôvody ako to neurobiť.

 Je pravdou, že som súčasťou samosprávy ako JUDr. Mário Keleti píše, avšak ako mestský policajt sa nepodieľam na rozhodovacích procesoch mesta. Moje právomoci sú stanovené v Zákone o obecnej polícii.

 Ján Vengrín

 


Vytvorené: 23. 10. 2022
Posledná aktualizácia: 23. 10. 2022 11:55
Autor: Správca Webu