Navigácia

Obsah

Prednáška "Clementis" VIDEO

Typ: ostatné
Prednáška V júli tohto roka sme sa začali zaoberať myšlienkou usporiadania prednášky o Dr. V. Clementisovi pre miestne školy a verejnosť. Po dobrých skúsenostiach pri komunikácii s p. Jánom Semanom sme jeho prostredníctvom oslovili Maticu slovenskú v Martine.

 Slovo dalo slovo a napriek kovidovej péenke a dovolenkovému obdobiu sa nám podarilo myšlenku doviesť až do víťazného konca a to 20. septembra tohto roka. V doobedňajšej dobe do Tisovca dorazil p. PhDr. Lukáš Perný, PhD z Literárneho ústavu Matice slovenskej. V jeho podaní sme si vypočuli sprítomnenie života a diela tisovského rodáka Vladimíra Clementisa práve v deň jeho 120 -tych narodenín.

Prezentáciu je nutné hodnotiť ako adresnú, výstižnú, ušitú na mieru pre dnešenú dospievajúcu mládež - ale aj pre dospelú verejnosť, trefnú, záživnú, v primeranej časovej stopáži. Okrem odbornosti a náležitého rečníckeho prejavu je potrebné oceniť aj snahu autora odmeniť knižnými publikáciami vnímavosť študentov počas prezentácie.

Touto cestou ďakujeme tiež vedeniu škôl za to, že v žiakoch podporujú nadobúdanie vedomostí o dejateľoch v meste a regióne.

Ďakujeme aj Monike Koncošovej, predsedníčke MO MS Tisovec za úvodné a záverečné slovo.

Osobne ďakujem i za príjemné chvíle strávené v prítomnosti tohto mladého ambiciózneho bádateľa histórie, spolu s Jankom Hatarom, zamestnancom Matice.

Štefan Sabó

 


Vytvorené: 22. 9. 2022
Posledná aktualizácia: 22. 9. 2022 15:39
Autor: Správca Webu