Navigácia

Obsah

Obhliadnutie sa za rokom 2020 v SOŠke

Typ: ostatné
Obhliadnutie sa za rokom 2020 v SOŠke 1Pár krokov späť. Obzretie sa v čase. Robíme to vedome, či nevedome stále. Bilancujeme, zamýšľame sa na tým, čo bolo, aké to bolo, čo sa nám podarilo a čo naopak nie.

Obhliadnutie sa za rokom 2020 je iné, plné zaujímavých udalostí a výziev pre našu školu,  pre nás všetkých, pre nás ako spoločenstvo, ľudstvo a civilizáciu.

Čo nám rok 2020 dal? Veľa. Ponaučenie, že v živote nič nie je samozrejmosťou, že zo dňa na deň sa veci menia a my sa tomu musíme podriadiť. Dal nám príležitosti zapojiť sa a realizovať v škole projekty, ktoré prinášajú finančné a materiálne prostriedky. Dôležitejšie však je, že prinášajú pridanú hodnotu našim žiakom aj nám učiteľom v oblasti vzdelávania sa pre praktický život. Dal nám možnosti chopiť sa príležitosti zdokonaľovať sa, využívať nové technológie,  zaujímavé formy vyučovania.

Čo nám rok 2020 vzal? Veľa. Pandémia pretrhla sociálne kontakty. Bežné, každodenné stretávanie sa na chodbách školy, v triedach so žiakmi, kolegami v zborovni, priateľmi a verejnosťou.  Vzal učiteľom možnosť plnohodnotne odovzdávať vedomosti a skúsenosti svojim žiakom a žiakom možnosť plnohodnotne sa vzdelávať. Obmedzil nám pohyb. „Prikoval“ nás o stoličky v našich bytoch, domoch pri počítačoch, či mobiloch. Vzal nám kus psychického aj fyzického zdravia.

Čo nás rok 2020 naučil? Veľa. Musíme sa stále učiť. Uvedomovať si, že aj rôzne situácie prinášajú množstvo poznatkov a skúseností potrebných pre bežný život. Nie kvantita ale kvalita informácií podaných netradičným spôsobom žiakov zaujme a zároveň vzdeláva. Flexibilita a kreativita učiteľa aj žiaka sa stali nevyhnutnosťou. Tolerancia, empatia a ľudskosť sú dôležité nielen v bežnom živote, ale aj v  súčasnom spôsobe vzdelávania žiakov.

Obhliadnuc sa za rokom 2020 sa touto cestou chceme poďakovať všetkým učiteľom a zamestnancom školy za obetavú prácu, vytrvalosť a nadšenie, ktoré nás neopúšťa. Poďakovanie patrí aj našim žiakom, ich rodičom za trpezlivosť a dôveru, ktorú v nás vkladajú.

Poprajme si všetci veľa zdravia.

Ing. Anna Kožiaková


Vytvorené: 11. 1. 2021
Posledná aktualizácia: 11. 1. 2021 12:23
Autor: Správca Webu