Navigácia

Obsah

Novoročný príhovor primátorky mesta

Typ: ostatné
ObrVážení spoluobčania, včerajším silvestrovským dňom sme ukončili koniec roka 2020 a to bez tradičnej, veselej rozlúčky na námestí, bez spoločného odpočítavania hodín starého roka a ohňostroja, bez veľkých gratulácií, objatí a prianí šťastia do toho prichádzajúceho roka.

Pre nás všetkých platí tzv. lockdown a vo svojej „rodinnej bubline“ sme spomínali, bilancovali... Odchádzajúci rok zostane v histórii ľudstva navždy zapísaný ako pandemický. Takto pred rokom sme len útržkovito počúvali z médií o šírení neznámeho vírusu v Číne. V priebehu dvoch mesiacov sa „nový corona vírus“ rozšíril po celom svete. Témou dňa sa stali pojmy ako ochorenie COVID-19, pandémia, protiepidemiologické opatrenia, rúška, dištančné vzdelávanie a do platnosti vstúpili zákazy spoločenských a športových podujatí, návštevy kostolov, kina, divadla či reštaurácií, otvorené ostali len obchody potravín, lekárne .... Bolo to hektické obdobie 1. vlny, ktoré sme spoločne so cťou zvládli aj u nás v Tisovci.  Riešili sme problémy, ktoré sme doteraz nepoznali, hľadali sme riešenia, viac sa radili a myslím si, že sme boli aj viac odkázaní jeden na druhého.

Žiaľ prišla aj predpovedaná 2. vlna, ktorá je v súčasnosti ešte ničivejšia a zasahuje do života aj našich rodín. Celoplošné testovanie nám dávalo nádej, že nás sa pandémia akosi netýka a nebudeme jej musieť čeliť. Súčasnou realitou je, že aj mnohí naši obyvatelia boli alebo sú v karanténe a zažili krutosť vírusu. Zrazu zisťujeme aký je ľudský život krehký, ako funguje naše zdravotníctvo, aká je krehká aj naša ekonomika, pretože veľa ľudí prichádza o prácu a istoty. Postupne sa mení náš rebríček hodnôt a tiež pohľad na veci, ktoré sme celý svoj život brali automaticky a ktoré sa zrazu stali najvzácnejšími – stretávanie sa najmä počas sviatkov  s rodinou a priateľmi.

Ostáva nám len veriť, že sa čoskoro podarí dostať pandémiu pod kontrolu očkovaním aj na celom Slovensku, pretože prognózy jej vývoja na začiatok roka sú veľmi znepokojujúce. Od 4. januára vláda plánuje sprísnenie dodržiavania opatrení a preto Vás prosím, aby sme svojou disciplínou, zodpovednosťou a zdravým rozumom zvládli vydržať toto náročné obdobie.

Vážení obyvatelia Tisovca, Rimavskej Píly, naši rodáci,

Nový rok  pre väčšinu z nás znamená aj začiatok nových plánov a predsavzatí, ktoré by sme chceli splniť počas nastávajúceho roka 2021. Určite nás  všetkých čaká veľmi náročné obdobie ale verím, že sa naše životy postupne vrátia späť do normálu a hlavnou témou už nebude Covid. Máme pred sebou mnohé rozpracované projekty, ktoré je potrebné zrealizovať a postupne tak zlepšovať život našich občanov. Aj keď žijeme v hektickej dobe a finančných zdrojov nie je dostatok, som presvedčená, že sa nám spoločnými silami podarí zvládnuť  všetko naplánované.

V roku 2021 Vám prajem, viac krajších dní ako tých horších, viac lásky ako nenávisti, viac hojnosti a radosti ako smútku a trápenia. Všetkým Vám želám hlavne pevné zdravie, šťastie a veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote. Zachovajme si vo svojich srdciach lásku, toleranciu, spolupatričnosť a úctu.

                                                                      

Irena Milecová

primátorka mesta

 


Vytvorené: 31. 12. 2020
Posledná aktualizácia: 31. 12. 2020 13:31
Autor: Ing. Tibor Tokár