Navigácia

Obsah

Krásy Muránskej planiny

Typ: ostatné
Muránska planina je energiou nabitý kus zeme, z ktorej nik nemôže odísť sklamaný. Prekrásne lesy, majestátne skaliská a vrcholy, rozprávkové výhľady a do toho všetkého stáda koní slobodne cválajúce po lúke sú naozaj neoceniteľnými hodnotami tohto kraja.

Na svojom území ukrýva prenádherný kus okúzľujúcej prírody, ktorá si dokáže získať srdce každého návštevníka. Nepatrí medzi rušné pohoria s kopou ľudí, ale môžete si jej krásu vychutnať v pokoji. Ak sa Vám podarí stráviť tu niekoľko dní, budú určite patriť k tým, na ktoré sa len tak ľahko nezabúda. Tí, ktorí sem zavítajú, môžu očakávať pokoj, relax a počas putovania územím si skôr vychutnať samotu a vlastnú spätosť s okolitou prírodou.

Že je to naozaj tak, sa mohli presvedčiť aj návštevníci vernisáže fotografií Milana Slabeja dňa 14.9.2020 v Galérii MsKS. Nádherné kúty našej prírody, známe i neznáme miesta, farby všetkých ročných období nám prostredníctvom svojho objektívu predstavil miestny fotograf, ktorý už 50 rokov zachytáva premeny okolitej prírody. Výstava je otvorená do 30.9.2020.

Súčasťou vernisáže bolo aj vyhodnotenie 2. ročníka fotografickej súťaže „MASka v objektíve“, ktorej vyhlasovateľom je Partnerstvo Muránska planina – Čierny Hron, pričom 1. miesto v kategórii „Naše naj...“ získal náš vystavovateľ – p. Milan Slabej. Srdečne blahoželáme.

Aj toto podujatie sme mohli zorganizovať vďaka Fondu na podporu umenia, ktorý finančne z verejných zdrojov podporil náš projekt Čítajúce mesto a je hlavným partnerom podujatia.


Vytvorené: 21. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 21. 9. 2020 12:20
Autor: Správca Webu