Navigácia

Obsah

Edufest 2020

Typ: ostatné
Vdňoch 4.až 6. septembra 2020 sa v Tisovci konal Druhý ročník edukačného workshopu pre začínajúcich ochotníckych umelcov. Tohtoročného Edufestu sa zúčastnilo 15 frekventantov rôznych vekových skupín / od 10, do 70 rokov/ z okolitých ochotníckych divadelných združení.

Počas troch dní si účastníci osvojili základy hereckej práce, prácu s dialógom, či prácu s rekvizitou. Workshop viedli profesionálni umelci - herci Divadla JGT v Prešove- Mgr. art Matej Lacko a Mgr. art Michal Novodomský. Sme nesmierne potešení, že nám bolo umožnené, s finančnou podporou Fondu na podporu umenia, zrealizovať tento zaujímavý projekt a pomôcť divadelným súborom z okolia zlepšiť si svoje herecké umenie.

Mgr. art Matej Lacko, lektor Edufest 2020:

Na Edufeste som sa tento rok zúčastnil prvý krát. Priznám sa , že som o takomto festivale predtým nepočul i keď Tisovec dôverne poznám a viem , že sa tu konáva viacero rôznych festivalov a kultúrnych podujatí. Oslovil ma jeden z organizátorov a to konkrétne Michal Stejskal , s ktorým sa poznám už dlhšie roky , či by som nechcel prísť na Edufest robiť lektora pre začínajúcich a ochotníckych hercov. Táto myšlienka sa mi hneď zapáčila , pretože sám som hercom a mám rád nové výzvy a možnosť tiež sa niečo nové naučiť , kedže človek sa učí celý život. Keďže mám rád aj spoluprácu s kolegami prizval som si na pomoc aj svojho hereckého kolegu Michala Novodomského , ktorý aj vyučuje na konzervatóriu v Prešove . Spolu sme sa skvele dopĺňali a workshop nám išiel podľa predstáv. Ale nebolo to samozrejme len nami. Bolo to predovšetkým aj veľmi príjemnou atmosférou, ktorú vytvorili samotný organizátori a tak isto našimi frekventantmi , ktorý mali neskutočnú chuť pracovať , učiť sa nové veci a tým nám dodávali aj chuť a energiu do ďalšej práce. I keď vekovú škálu sme mali od 10 do 70 rokov každý mal v sebe záujem a chuť dozvedieť sa niečo nové a tiež rozvíjať svoj talent v akomkoľvek veku. Chcem sa ešte raz veľmi pekne poďakovať organizátorom- Občianskemu združeniu TisArt za skvele zvládnutú organizáciu , tiež za pozvanie , frekventantom za odvahu a odhodlanie a tvorivý prístup. Dúfam , že sa ešte pri podobných projektoch niekedy stretneme.

Mgr. art Matej Lacko

Michal Stejskal, štatutár OZ TisArt


Vytvorené: 18. 9. 2020
Posledná aktualizácia: 18. 9. 2020 12:54
Autor: Správca Webu