Navigácia

Obsah

Deň víťazstva nad fašizmom

Typ: ostatné
V sobotu 8.mája bolo príjemné počasie a ideálne na prechádzku tak som sa vybrala na návštevu k otcovi, ktorý mi vytvoril program a to vzdanie úcty obetiam fašizmu.

Priznám sa, že tento sviatok prežívam asi ako väčšina ľudí a to bez nejakého veľkého zamyslenia sa nad jeho významom. Z detstva si pamätam len pár historiek od starých rodičov a pocit, že vojnu v živote nechcem zažiť!Nemám rada zbrane a ani situácie, keď je niekomu ubližované.

Prvý krát som si uvedomila koľko tu máme pomníkov venovaným obetiam, ktoré vytvárajú identitu mestečka Tisovec. Dielik a pamätník SNP samozrejme viem lokalizovať nakoľko sú to veľkolepé a viditeľné miesta, tie ktoré ma prekvapili sú pomník rómskym obetiam na Malinovského ulici a pamätná tabuľa umiestnená na kultúrnom dome v miestnej časti Rimavská Píla, tu sa nachádza aj odkaz Mŕtvy je ten, kto je v hrobe. Mŕtvy je ten, kto zabudol na hrôzy vojny, kto dovolí, aby vznikla nová. Aktuálny aj v čase pandémie preto nepodľahnime zlým myšlienkam v nás a vážme si čas, ktorý nám ostáva.

 Pietne miesta si uctili členovia Základnej organizácie slovenského zväzu protifašistických bojovníkov spolu s poslancami Milanom Šlajferom, Ľubomírom Bagačkom zapálením sviečky a poklonom, to je to málo, čo vieme spraviť vzpomenúť si na víťazstvo a obete.

Lucia Mináčová


Vytvorené: 12. 5. 2021
Posledná aktualizácia: 12. 5. 2021 15:56
Autor: Správca Webu