Navigácia

Obsah

Bežný deň v nemocnici XY

Typ: ostatné
Bežný deň v nemocnici XY 1Dňa 24. marca 2018 sa DS Daxner predstavil tisovskému publiku novou premiérou. Hra Bežný deň v nemocnici XY – na motívy hry R.Cooneyho Lekárske tajomstvo – je napísaná v najlepších tradíciách situačného humoru.

 Dramaturgička Danka Turanská a režisér Marián Lacko zasadili príbeh hry do našich reálií. Určite je zábavnejšie kde-tu pichnúť si do nášho zdravotníctva, než do anglického. V nemocnici tu vidíme úplatkárstvo, alkohol v pracovnom čase doktorov, podvody, karierizmus či nezáujem o pacientov. Spojenie humoru a zamyslenia je v tomto prípade veľmi funkčné a prínosné.

Doktor Moravský sa považuje za šťastného muža a navyše má mať prednášku pre dvesto neurológov, ktorá by mu mala zabezpečiť kariérny postup. V posledných minútach jeho prípravy na prednášku sa ako načasovaná bomba objaví žena, ktorú nevidel 18 rokov, aby mu oznámila, že má čerstvo plnoletého syna. Ten medzitým nelení a zúrivo sa snaží zistiť, ktorý z lekárov je jeho otec.

Doktor Moravský tak musí klamať mladíkovi, že nie je jeho otec, svojej manželke, že mladíka nepozná, a že matka mladíka je tu na návšteve svojho chorého manžela, svojmu kolegovi zase klame, že manžel Trnkovej umrel v Himalájach, čo je lož, ktorú povedala Trnková synovi, a že Vincent nie je chlapec, ale pes. A to je len začiatok vo víre prestrojení a lží ...

Divadelná komédia z priestorov nemocnice, ktorá potvrdzuje, že smiech je najlepší lekár, vzbudila u divákov veľký ohlas. Plná sála burácala smiechom takmer počas celého predstavenia a aplauz divákov si samotní tisovskí herci určite zaslúžili.

FOTOGALÉRIA


Vytvorené: 4. 4. 2018
Posledná aktualizácia: 4. 4. 2018 12:08
Autor: Správca Webu