Navigácia

Obsah

Aj veľké decká podporujú malé decká

Typ: ostatné
Stredná odborná škola v Tisovci sa už niekoľko rokov finančne i organizačne zapája do verejnej zbierky Hodina deťom, ktorá ako symbol spájania sa v prospech detí a mladých ľudí z celého Slovenska funguje nepretržite už 18 rokov.

 V tomto roku sa niesla v duchu pomoci, ktorú „veľké decká poskytnú  malým deckám“.

Zbierka dáva nádej a vytvára stabilný a efektívny systém podpory pre deti a mladých ľudí zo všetkých regiónov Slovenska. Vyzbierané financie smerujú do niekoľkých oblastí pomoci: na preventívne projekty zamerané na rozvoj tvorivosti a aktivity detí, na rozvoj práce v prospech iných, na intervenčné projekty zamerané na riešenie problémov detí, keď zlyháva ich rodina, na projekty zamerané na školské prostredie a na rozvoj životných zručností detí aj učiteľov a na projekty zamerané na budovanie bezpečného prostredia pre deti. Každá z uvedených oblastí má veľký zmysel a my sme tešíme, že aj v tomto roku sme mohli istým finančným príspevkom prispieť k podpore projektov na ich rozvoj.

     Za pomoc ďakujeme aj obyvateľom a návštevníkom mesta Tisovec, ktorí sa dňa 14. novembra 2019 zapojili do spomínanej zbierky. Opäť sme spoločne dokázali, že sa vedia spojiť tí, ktorí pomoc potrebujú a tí, ktorí ju môžu a chcú poskytnúť.

 

                                                                                                               Mgr. M. Koncošová


Vytvorené: 15. 11. 2019
Posledná aktualizácia: 15. 11. 2019 10:20
Autor: Správca Webu