Navigácia

Obsah

25 rokov cesty s Táliou od Kliatby až k Bodu „G“

Typ: Divadlo
Pôsobenie záujmových súborov patrí už roky k neodmysliteľnej súčasti kultúrneho života v Tisovci. Bolo tomu tak v minulosti a je tomu tak i dnes.

Pôsobenie záujmových súborov patrí už roky k neodmysliteľnej súčasti kultúrneho života v Tisovci. Bolo tomu tak v minulosti a je tomu tak i dnes.

V roku 2020 si pripomenie už 160. výročie divadelného hrania v Tisovci. Zaujímavým je aj fakt, že práve divadlo je po knižnici najstarším kultúrnovzdelávacím prvkom v meste.

Osobitné miesto v histórii tisovského ochotníckeho divadla má ostatných 25 rokov. Práve v roku 2018 si pripomíname štvrťstoročie obnovenia činnosti Divadelného súboru Daxner, ktorý bez prestávky pôsobí a každoročne produkuje úspešné divadelné hry rôznych žánrov od roku 1993 až doposiaľ.

Divadlo sa v Tisovci hráva od roku 1860, ale v niektorých obdobiach aj s niekoľkoročnými prestávkami v činnosti. Práve 25-ročné obdobie od roku 1993 do roku 2018 možno právom považovať za najproduktívnejšie a najaktívnejšie v histórii ochotníckeho divadla v meste.

Na 19. októbra si členovia DS Daxner pripravili spomienkové predstavenie, ktoré je prierezom posledných 25.-tich rokov činnosti. Premietané ukážky z jednotlivých  predstavení

od roku 1993 sa striedajú so živými ukážkami a vstupmi moderátorov, ktorými sú samotní herci. Veríme., že táto forma našej prezentácie, pod režijnou taktovkou Jarka Lacka,  zaujme všetkých, ktorých sme na tento večer pozvali do kinosály Mestského kultúrneho strediska v Tisovci – hercov súčasných i bývalých, hostí, divadelných kolegov z iných súborov a našich priaznivcov v meste, občanov.


Vytvorené: 11. 10. 2018
Posledná aktualizácia: 11. 10. 2018 14:18
Autor: Správca Webu