DSC_0154aa.jpg
Dnes je 25. 03. 2017, meniny má: Marián, zajtra Emanuel

Vaše pripomienky a názory

Uverejnené pripomienky a názory občanov Tisovca a návštevníkov webu tisovec.com

Dodržiavajte PRAVIDLÁ PRISPIEVANIA!

Pre napísanie Vášho podnetu vyplňte prosím e-mailový formulár.

Uverejnené piatok, 10. február 2017

224. Alex Balintova


Chceli by sme podakovat zakladnej skole v Tisovci,ze sme mohli pocas zimnych sviatkov hrat v telocvicni bedminton.Sme radi, ze podmienky priestorov sa z roka na rok zlepsujuju a investuje sa do spravnych veci.Uz sa nikto nemoze vyhovarat,ze pocas hry nevidi kosik :)nove osvetlenie je super!!


 

Uverejnené piatok, 2. december 2016

223. Ing. Mikuláš Novota


 Dovoľte mi sa týmto opýtať príslušných a zodpovedných orgánov mesta Tisovec, prečo k dnešnému dňu, nie sú zverejnené zmluvy a v nich uvedený technologický protokol spoločnosti Mestské lesy Tisovec s.r.o. na portáli mesta Tisovec? Neporušuje sa tým zákon č. 546/2010 Z.z.,, keďže uvedená spoločnosť nakladá a hospodári s majetkom mesta? Podľa tohto zákona od 1. januára 2011 majú aj obce a mestá povinnosť zverejňovať zmluvy uzatvorené po tomto dátume, ktoré sa týkajú nakladania s verejnými prostriedkami. Bez zverejnenia nebudú zmluvy účinné. Niektoré zmluvy sú prístupné na vládnom portáli ale bez príslušného technologického protokolu. S úctou Ing. Mikuláš Novota

 

Uverejnené pondelok, 3. október 2016

222. Mestská polícia Tisovec


V roku 2015 sa konečne podarilo, všetkým zainteresovaným stranám vysťahovať početnú rodinu z cigánskej osady Rimavská Píla do Muráňa, kde mali už roky  trvalý pobyt. Stálo to mnoho úsilia a snahy všetkých zainteresovaných, t.j. pracovníkov MsÚ Tisovec, terenných sociálných pracovníčok, ako i mestskej polície.  Mestská polícia vykonala, spoločne s pracovníkmi CSM a.s. Tisovec prevoz unimobuňky z Tisovca do Muráňa. Unimobuňka stála  mesto 500.- euro. Rodina v uvedenej buňke chvíľu pobývala a následne, sa pobrala ďalej, do obce Gemerský Sad. A to s prispením Obecného úradu Muráň. Ale čuduj sa svete, spomínaná rodina sa z Gemerského Sadu  znova vrátil k nám. Ale teraz už nie do osady, ale rovno do Tisovca, na ulicu Sládkovičovú, na Kášter. A to domu, ktorý jednému pánovi z Revúcej, odpredal p. L. zo Slávče. A p. z Revúcej okamžite poskytol uvedený domček tejto rodine, ktorá ho ihneď začala opravovať s plánom sa tu nasťahovať. A nášmu spoluobčanovi, pánovi L. zo Slávče, pri predaji vôbec nebolo podozrivé, že ten kupca z Revúcej kupuje domček, ktorý je, povedané slušne, nevhodný na bývanie. Ale asi mu to bolo jedno, komu tento domček predáva. A tak sa kolotoč dokrútil a túto rodinu nám znova doniesol do Tisovca. A čo dodať na záver. Asi iba toľko, že pokiaľ budú majitelia nehnuteľnosti ich odpredaje riešiť takýmto spôsobom, môžu sa všetci zaiteresovaní, t.j. MsÚ, sociálne pracovníčky, mestská polícia,ako i dotknutí občania tej ktorej ulice postaviť aj na hlavu, takéto rodiny nám tu budú iba pribúdať a pribúdať. A občanom, ktorých sa to bezprostredne dotýka, teraz konkrétne z ulice Sládkovičovej, môže ostať v ústach iba horkosť a žlč. a veľmi zlý pocit.            Mestská polícia Tisovec.


 

Uverejnené piatok, 30. september 2016

 

221. Tatiana Kováčová


V poslednom čase som častejšie cestovala z malej železničnej stanice. Nechtiac som si vypočula rozhovor štyroch mne neznámych žien v zrelšom veku, zrejme turistiek, ako sa vyjadrovali na tento hrôzostrašný kus pozemku Tisovca. Poviem vám, že radšej by som tam nebola, lebo človek nevie ako sa postaviť na nejakú obhajobu alebo aspoň vysvetlenie. Či už naozaj neexistuje žiadna moc, alebo kompetencie s tým pohnúť? Len z počutia viem, že mali záujem nejakí ľudia, ktorí by to boli dali doporiadku a udržiavali by tento veľmi dôležitý kus Tisovca na úrovni.  Robilo by to Tisovcu česť, lebo naozaj tí ľudia, ktorí sem prídu sa ako s prvou "atrakciou" stretnú práve tam. Je to na škodu mesta ako takého, lebo naozaj je to škoda a v Tisovci veľmi nie je turistom čo ponúknuť, tak to nekazme ešte aj  týmto prvým dojmom. Veď každý autom necestuje. Ešte chcem poukázať na stály a neopravený stav cestných kanálov,/nahlasovala som 2-3x osobne na MNV/ z ktorých už na daxner.ul. vyrastá tráva, to sa fakt s tým nič nebude diať? Alebo sa máme lepšie modliť, aby Tisovec búrky,záplavy obchádzali?


 

Uverejnené piatok, 22. júl 2016

 220. Valéria Huňová


POCHVALA...Nič iné ma nenapadá ako práve toto slovo,dnes tak málo používané.Najskôr preto,že si pomaly skôr zvykáme na prejavy nespokojnosti,či nadávanie stálych nadávajúcich na dianie v meste ako na pochválenie toho,čo v našom meste máme.Nie je toho málo,čo by som mohla pozitívne hodnotiť,no dnes je to moja pochvala nášho bazéna. Chcem všetkým len doporučiť jeho návštevu.Ja a moje štyri vnúčatá sa každé leto tešíme najviac na bazén,ten náš bazén v Tisovci.Naše skúsenosti sú za všetky tie roky od jeho otvorenia dobré.Vnúčatá už majú vek od 14 do 10 rokov a jeden z nich urobil vo vzhliadnutí na YOU TUBE úspešné video práve z nášho bazéna s pekným komentárom. Chodíme aj na iné kúpaliská či do Wellnes centier,no obľúbili sme si bazén u nás doma,v Tisovci.Všetko je na chválu.Ja chválim príjemne teplú a čistú vodu,fungujúci bufet,hygienu sociálnych zariadení a vybavenie bazéna príslušenstvom ako sú lehátka a slnečníky.Ku všetkému prikladám vzornú starostlivosť zamestnancov mesta pod vedením pani Ivety Dianiškovej.O prevádzku bazéna sa vzorne starajú.Čomu nerozumiem, je nízka návštevnosť domácich.Väčšina kúpajúcich sú návštevníci nášho mesta,alebo leto tráviaci prechodne žijúci občania nášho mesta.Doporučujem naozaj bazén navštíviť a využiť ho na schladenie a osvieženie sa.Mňa teší,že bazén v meste máme a slúži nám.Prajem návštevníkom bazéna veľa slnečných dní a krásne zážitky.  Valéria Huňová
Uverejnené štvrtok, 26. máj 2016

219. Mestská polícia


 

Mestská polícia v Tisovci chce aspoň takouto formou, vyjadriť poďakovanie a uznanie žiakom Základnej školy Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci: Jakubovi Struhárovi, Sebastiánovi Chromekovi a Miroslavovi Kubišovi. Všetci traja dňa 24.mája 2016, videli v Tisovci na ulici Muránskej túlať sa psíka. Evidentne sa jednalo o čistokrvnú fenku, ktorá niekomu ušla z dvora. Chlapci neostali k psíkovi ľahostajní, psíka sa im podarilo odchytiť a prišli s ním na mestskú políciu. Mestská polícia zistila majiteľa psa a skontaktovala sa s ním. Následne chlapci dokonca zobrali psíka a odniesli ho domov, k majiteľovi, ktorému ho odovzdali. Právom si zaslúžia od nás, aspoň takúto formu uznania a poďakovania. A od majiteľa psíka, dúfam že dostali alebo dostanú, aspoň sladkú odmenu.


 

Uverejnené streda, 11. máj 2016

218. Hana Homoľová


 

Nadšenie, zamyslenie, prebudenie, smútok ........

Ako novozvolená poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Tisovci, ktorá som vo svojej funkcii už rok a pol, rozhodla som sa napísať pár postrehov z mojej činnosti v mestskom parlamente. Tento článok je reakciou na aprílové zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré bolo pre mňa veľkým sklamaním.

 Do miestnej samosprávy som išla bez veľkých očakávaní, ale s víziou priniesť do mestského parlamentu niečo iné, nové, snažiť sa urobiť naše mesto krajšie, atraktívnejšie a robiť si svoju prácu zodpovedne. Na prvých rokovaniach mestského zastupiteľstva som ako nováčik v samospráve nevedela, čo a ako. Vhupla som do systému, ktorý v Tisovci fungoval už roky. Či už bol dobrý alebo zlý, to nech posúdia iní, ale ja sa ho snažím urobiť určite tým lepším.  Na zasadnutí mestského zastupiteľstva koncom decembra 2014 (to sme boli ako poslanci, ani nie mesiac vo svojej funkcii) nás pán primátor informoval, že bol podaný anonym na prokuratúru v Rimavskej Sobote týkajúci sa mestských obchodných spoločnosti. Moja otázka pre nás všetkých je, ako by fungovalo mestské zastupiteľstvo a obchodné spoločnosti, keby ten anonym nebol podaný. Všetko by išlo podľa zabehaných koľají a bolo by naďalej všetko v poriadku, tak ako to bolo posledných 5, 10, 15, 20 rokov?

 Na aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva sme sa na chvíľu preniesli do súdnej siene a my poslanci sme sa mali stať porotou. Pýtali sa nás „čo mienime robiť, aby sa podobné veci nestávali“. A ja sa pýtam, čo sa robilo doteraz za tie roky, aby sa podobné veci nestali. A opäť sa pýtam, prečo sa pýtajú tí, ktorí mali predtým právo a zodpovednosť rozhodovať. Čo robili a čo urobili, aby nám nezanechali takéto dedičstvo. Po predchádzajúcich poslancoch sme zdedili nedokončené projekty (rozhľadňa na Tŕstí, rekonštrukcia chodníkov) a roztrieštené vzťahy, ktoré sa v tomto volebnom období len prehĺbili. Hlavný kontrolór dostal na začiatku svojej funkcie ťažkú úlohu, okrem iných aj kontrolu mestských obchodných spoločností, ktoré neviem, či niekedy prešli kontrolou hlavného kontrolóra mesta (teda okrem roku 2013, ako mi bolo zodpovedané na mestskom zastupiteľstve). Nie som sudca, právnik, či policajt, aby som vedela zhodnotiť, aký je ten najsprávnejší postup pri vykonávaní kontroly v prípade podania anonymu.Osobne som za väčšiu transparentnosť. Myslím si, že na stránke mesta je zverejňovaných viac materiálov, ako to bolo v predchádzajúcich obdobiach. No prečo až teraz, keďže má mesto svoju web stránku asi od roku 2007. Určite bude potrebné prepracovať predpisy, týkajúce sa materiálov, ktoré by sa mohli zverejňovať a stanoviť predpísanú formu týchto materiálov (napr. zápisníc zo zasadnutí komisií). Posledné zasadnutia mestského zastupiteľstva nevedú ku konštruktívnym rokovania, neplnia základnú funkciu demokratickej spoločnosti, ale poukazujú na osobné konflikty, do ktorých sme nepriamo zaťahovaní aj my, poslanci. Ak však budú zasadnutia mestského zastupiteľstva podobné tomu aprílovému, pocítime to všetci, pretože ďalšie smerovanie mesta nepovedie k jeho rozvoju, ale prehĺbi to jeho úpadok. Je to smutný fakt.

 Hana Homoľová, poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Tisovci 


 

Uverejnené pondelok, 9. máj 2016
217. Božena Macková
Touto cestou by som sa chcela poďakovať p. Eve Cabanovej z  Mestského úradu v Tisovci, ktorá bola veľmi milá a ochotná vybaviť za neprítomnú kolegyňu moje povinnosti voči mestu. Bola som na odchode z Tisovca do Banskej Bystrice čo mi veľmi pomohlo a nemusela som svoj pobyt predĺžiť. Pani  Cabanovej veľmi pekne ďakujem a prajem veľa osobných a pracovných úspecov. Božena Macková.

 

Uverejnené streda, 9. marec 2016

216. Ing. Danka Bálintová


 Dobrý deň p. Manicová, ďakujeme Vám za upozornenie. Odpadové koše sa už nedajú opraviť, tak to zatiaľ riešime použitím plastových vriec. V apríli koše vymeníme. Bálintová


 

Uverejnené streda, 24. február 2016

215. Jiřina Manicová


Dobrý deň, mám prosbu. Na ulici smerom na malú stanicu odpadkové koše majú od jesene odhrdzavené dno. Papiere a odpadky lietajú po ulici. Prosím o ich výmenu alebo opravu. Ďakujem Manicová

 

Uverejnené streda, 10. február 2016

214. Ivan Maťko


Objavil sa veľmi dobrý návrh VZN o jednorazovom príspevku pri narodení dieťaťa. Verím, že prejde bez ďalších pozmeňovacích návrhov. Ešte poznámka k Tisovskému mesačníku: Hnúšťanský hlas sa distribuuje už roky bezplatne. Páni poslanci pouvažujte...

Uverejnené piatok, 29. január 2016

213. O. Zelinová


Pán Stejskal,veľmi pekne Vám ďakujem za poslané výtlačky tisovských novín. Dnes som ich dostala. 6.2. máme rodinné stretnutie na ktorom ich odovzdám ostatným sesterniciam a bratrancom. Veľmi sme radi uverejnenému článku o našom starom otcovi. A aj ostatné články prispievajú k celkovej informovanosti Tisovčanov a aj nás ostatných , ktorí majú k Tisovcu blízky vzťah, robíte záslužnú prácu.Prajem Vám veľa elánu do ďalšej práce.

 

 

NPTSPI banner 300x250 01

Harmonogram zberu SZ

TITUNA STRANA TISOVECbanner fine

Plán kultúrnych podujatí

kino banner

 

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN