21.jpg
Dnes je 20. 09. 2017, meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš

15 rokov života v DDaDSS Tisovec

Vytlačiť
Kategória: DDaDSS Tisovec
Dátum uverejnenia
Prečítané: 2709x

phoca thumb l 01Dňa 18.októbra 2012 si naše zariadenie, Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Tisovec pripomenulo 15.rokov od otvorenia. Pripomienku sme si pripravili sami,v súkromí. Prítomní boli súčasní zamestnanci a klienti žijúci v zariadení.

Čítať ďalej:15 rokov života v DDaDSS Tisovec

Za pokladmi Čertovej jaskyne

Vytlačiť
Kategória: DDaDSS Tisovec
Dátum uverejnenia
Prečítané: 2689x

phoca thumb l certova jaskyna03Pri spomienkach na našu poslednú spoločnú túru Po chodníku Jakuba Surovca sme sa rozhodli neodkladať výpravu do Čertovej jaskyne. V piatok, 12. októbra nakoniec vyrazilo 12 zamestnancov DDaDSS Tisovec pod vedením sprievodcu pána Dušana Hutku na cestu do Čertovej jaskyne. Cítili sme, že to nebude mytológiou inšpirovaná posvätná jaskyňa ako jaskyňa Kostolík, ktorú už poznáme.

Čítať ďalej:Za pokladmi Čertovej jaskyne

DDaDSS Tisovec

Vytlačiť
Kategória: DDaDSS Tisovec
Dátum uverejnenia
Prečítané: 63x

Budova v lete DDDomov dôchodcov a domov sociálnych služieb Tisovec bol zriadený Krajským úradom v Banskej Bystrici dňa 1. 3. 1997, ako zariadenie pre seniorov s celoročným pobytom. Otvorený a uvedený do prevádzky bol 18. 10. 1997. Budova zariadenia je nehnuteľnosť vo výpožičke od mesta Tisovec. Pôvodne v nej bola materská škola, po rekonštrukcii má budova nový vzhľad, má tri poschodia, suterén a podkrovie. V suteréne je kotolňa, práčovňa a miestnosť pre poskytovanie iných služieb ako je masér, pedikúra a kadernícke služby. Na prízemí sú administratívne miestnosti, jedáleň pre zamestnancov a kuchyňa s príslušenstvom. Prvé, druhé a tretie poschodie je ubytovacia časť s jedno-, dva- a troj-lôžkovými izbami. V podkroví je spoločenská miestnosť s kapacitou sto miest na sedenie. V druhej časti podkrovia je sklad, rozdelený v súlade s požadovanými predpismi pre jednotlivé druhy spotrebných tovarov. K budove prináleží príslušenstvo ako je garáž pre osobné motorové vozidlo a záhradná časť o celkovej výmere 1, 5 ha. Veľký areál umožňuje klientom relaxovanie v oddychovej časti, pestovanie zeleniny a ovocia v ovocnej časti. Súčasťou záhrady je otvorený krb a záhradné posedenie v jeho okolí.

Čítať ďalej:DDaDSS Tisovec

Organizačná štruktúra DDaDSS Tisovec

Vytlačiť
Kategória: DDaDSS Tisovec
Dátum uverejnenia
Prečítané: 49x

Náš domov pod Hradovou DDRiaditeľka, manažér kvality – Ing. Huňová Valéria

Sociálno - zdravotný úsek
  vedúci úseku, sociálny pracovník – Mgr. Kókaiová Mariana
  Sociálny pracovník – Mgr. Hrončeková Saskia
                                 Mgr. Vetráková Irena
                                 Mgr. Balagová Veronika
  Inštruktor sociálnej rehabilitácie – Fórusová Ingrid
                                                    Krišková Drahoslava
  Sestra – Bc. Laudárová Ladislava
               Ľuptáková Alena
  Opatrovateľ – Dianišková Zora
                       Kupcová Alena
                       Bálintová Lenka
                       Sivoková Jolana

Čítať ďalej:Organizačná štruktúra DDaDSS Tisovec

Vízia DDaDSS Tisovec

Vytlačiť
Kategória: DDaDSS Tisovec
Dátum uverejnenia
Prečítané: 52x

Letná pohoda na hojdačkách DDPoskytovanie kvalitných sociálnych služieb. Rozvoj sociálnych služieb so základnou ošetrovateľskou starostlivosťou.

Ak chceme, aby sociálne služby poskytované našim zariadením boli v súlade ponuka kvalitných služieb s očakávaním odberateľa, musíme pripraviť produkt služieb v spolupráci s odberateľom a tým minimalizovať nesúlad. Odberateľ služby sa musí stať subjektom, bytosťou, od potrieb ktorej sa prioritne bude odvíjať program prostredia v ktorom sa nachádza, nie objektom, teda niekým, kto sa musí prispôsobiť podmienkam prostredia, v ktorom žije.

Čítať ďalej:Vízia DDaDSS Tisovec

Podmienky prijatia DDaDSS

Vytlačiť
Kategória: DDaDSS Tisovec
Dátum uverejnenia
Prečítané: 77x

Postup pri prijímaní klientov do domova dôchodcov - Zariadenie pre seniorov
Záujemca si musí podať Žiadosť o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu na príslušnom obecnom alebo mestskom úrade v mieste trvalého bydliska, súčasťou posudku je Lekárska správa, ktorú vystavuje ošetrujúci lekár. U záujemcu prebehne sociálne šetrenie, na základe ktorého mu bude stanovený stupeň sociálnej odkázanosti. Vypracovaný posudok a rozhodnutie o odkázanosti na sociálnu službu doručí žiadateľ do zariadenia, kde má záujem byť umiestnený a kde sa podpíše Zmluva o poskytovaní sociálnej služby a podľa možností zariadenia bude prijatý alebo zaradený do poradovníka čakateľov na sociálnu službu.

Čítať ďalej:Podmienky prijatia DDaDSS

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN